Opera Bałtycka w Gdańsku zaprasza na premierę baletu Ludwiga Minkusa pt. Don Kichot w choreografii Izabeli Sokołowskiej-Boulton i Wojciecha Warszawskiego (w oparciu o balet Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego). Odbędzie się ona 3 grudnia 2022 roku o godz. 19.00.

Wersja do druku

Udostępnij

Don Kichot Ludwika Minkusa to jeden z najbardziej znanych baletów klasycznych. Opowieść o błędnym rycerzu, który podczas swojej podróży przeżywa niesamowite przygody. Historia niezwykle zabawna, barwna i żywiołowa, nie tylko za sprawą fabuły, ale przede wszystkim muzyki odwołującej się do hiszpańskich rytmów.

Południowe akcenty widoczne będą również w oryginalnej scenografii przygotowanej przez Damiana Styrnę i kostiumach Hanny Wójcikowskiej-Szymczak.

Spektakl został przygotowany przez duet choreografów Izabelę Sokołowską-Boulton i Wojciecha Warszawskiego kierujący na co dzień zespołem baletu Opery Bałtyckiej. Dotychczas wspólnie stworzyli oni choreografie m.in. do II aktu Giselle Adolphe’a Adama i Kopciuszka Sergieja Prokofiewa.

– Będzie to ciepła, kolorowa i zabawna opowieść. Chcemy pokazać historię Don Kichota w taki sposób, by zainteresować nią również młodszych widzów mówi Izabela Sokołowska-Boulton

W spektaklu wystąpią uczennice i uczniowie Ogółnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku.

Balet komiczny w trzech aktach wg libretta Mariusa Petipy na kanwie powieści Miguela de Cervantesa: Izabela Sokołowska-Boulton, Wojciech Warszawski

Premiera: 3 grudnia 2022, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 4, 6, 9, 10, 11, 16, 17, 18 grudnia 2022 oraz 6, 7, 8 stycznia 2023 roku

Realizatorzy:

Kierownictwo muzyczne: Franck Chastrusse Colombier
Choreografia (w oparciu o balet Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego): Izabela Sokołowska-Boulton, Wojciech Warszawski
Scenografia: Damian Styrna
Kostiumy: Hanna Wójcikowska-Szymczak
Multimedia: Eliasz Styrna
Światła: Piotr Miszkiewicz

Partnerem premiery jest Port Gdańsk.

Partnerem wydarzeń artystycznych Opery Bałtyckiej w roku 2022 jest „Ruch Muzyczny”.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close