Opera Bałtycka w Gdańsku w piątek 1 października zaprasza na premierowy pokaz baletu Kopciuszek z muzyką Sergieja Prokofiewa. Kolejne spektakle będą miały miejsce 2, 3, 9, i 10 października, 9 października odbędzie się również live streaming.

Wersja do druku

Udostępnij

Najnowszy Kopciuszek to klasyczna opowieść przedstawiona współczesnym językiem. Oto Kopciuszek nie jest już tylko bezwolną biedną dziewczyną, której życie odmienia się za sprawą magii, ale dzielną kobietą, która – dzięki wsparciu zewnętrznych sił – realizuje swoje zamiary i zmienia swoje życie na lepsze.

Znana z klasycznej wersji wróżka czy zagubiony pantofelek w tej opowieści również się znajdą, ale to nie one determinują wydarzenia. Kopciuszek jest silną osobą, która świadomie zmienia świat na lepsze. Wszystko to, oczywiście, w świetnej choreografii i w towarzystwie orkiestry. Początek lat 30., małe miasteczko w niewielkim księstwie. To tu rozgrywa się cała historia.

Opowieść o biednej, osieroconej dziewczynie, której życie utrudniają dwie złe siostry i macocha, znana jest dużym i małym: z baśni braci Grimm, opowieści Perrault czy animowanej wersji Disneya. Tym razem opowiemy ją tańcem z towarzyszeniem magicznej muzyki Prokofiewa, która zaczaruje widzów i przeniesie ich w prawdziwie baśniową krainę.

Kierownictwo muzyczne: Luis Gorelik

Choreografia: Izabela Sokołowska-Boulton, Wojciech Warszawski

Scenografia: Damian Styrna

Multimedia: Eliasz Styrna

Kostiumy: Hanna Wójcikowska-Szymczak

Reżyseria świateł: Michał Stenzel

Bilety dostępne na: www.operabaltycka.pl i w kasie opery.

Aktualny repertuar, zgodny z obowiązującymi obostrzeniami, dostępny jest na: www.operabaltycka.pl.

Premiera dofinansowana została ze środków Miasta Gdańska.

„Ruch Muzyczny” – partner wydarzeń artystycznych Opery Bałtyckiej w Gdańsku w roku 2021.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close