Wersja do druku

Udostępnij

TO-EN Butoh Company i Oliwski Ratusz Kultury w sobotę 26 czerwca o godz. 19.00 zapraszają na premierę impresji filmowej Black Landscapes w reżyserii i choreografii TO-EN. Projekt Black Landscapes to filmowy notatnik osobisty, kalejdoskopowa impresja, zbiór zdarzeń i krajobrazów, które pozornie niepowiązane i przelotne, kreślą krótką, kameralną opowieść o relacji między człowiekiem, naturą i cywilizacją. Utwór powstał na styku tańca, fotografii, muzyki i poezji, czerpiąc z wrażeniowości japońskiej prozy przełomu X/XI wieku. Po pokazie odbędzie się spotkanie z TO-EN, które poprowadzi kuratorka i krytyczka tańca Anna Królica.

 

O artystach:

TO-EN – tancerka butoh, choreografka. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 roku, w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. WHITE – biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site – specific, improwizacje, wystawy, warsztaty, wykłady. TO-EN oznacza po japońsku Ziemia-Ogród, Ogród – Ziemski (Earth – Garden) i jest imieniem artystycznym tancerki.

 

www.toenbutoh.com

Jacaszek – kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

 

http://jacaszek.com/

 

Black Landscapes

 

Scenariusz, reżyseria, choreografia i wykonanie: TO-EN
Zdjęcia: TO-EN, Fredrik Wretman, Paweł Maciak
Muzyka: Jacaszek
Montaż: TO-EN, Anna Błaszczyk

 

26 czerwca, godz. 19.00

 

Oliwski Ratusz Kultury

ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

 

Bilety: 30 zł, dostępne na: kupbilecik.pl.

 

Więcej informacji: www.ratuszkultury.pl.

Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close