Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 15 grudnia o godz. 19.00 kolektyw taneczny Dzikistyl Company zaprasza do Klubu ŻAK (ul. Grunwaldzka 195/197) na premierę spektaklu 7.2, odbywającą się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca/Trójmiejskiej Korporacji Tańca. Przedstawienie zostało zainspirowane opisem piekła z Boskiej komedii Dantego Alighieri.

Jedna z założycielek grupy, Wioleta Fiuk, tak mówi o spektaklu: „7.2 podejmuje próbę uchwycenia niuansów ludzkiej psychiki, jej siły i słabości zarazem. Bohaterami przedstawienia są ludzie, w których działania wpisane są grzechy główne. Każda postać musi skonfrontować się z podłym światem, każda poszukuje odpowiedzi, próbuje stawiać tezy, ale często w obliczu wyboru jest zupełnie bezbronna. Bohater zmuszony jest też skonfrontować się ze sobą samym, ponieważ dopóki nie rozgryzie własnej tajemnicy, cierpi i tworzy wokół siebie swoje własne piekła. Poza tym spektakl pokazuje kruchość zawiązujących się relacji w kontekście przesytu postaw dozwolonych, codzienność splecioną z rytualnym dokonywaniem decyzji, a także stawia ważne pytania natury osobistej i duchowej współczesnego człowieka: Jaka powinna być postawa jednostki w obliczu konwenansu i nadmiaru oczekiwań, które generuje społeczeństwo? Czy z biegiem czasu grzechy główne uległy trywializacji wpisując się w życie codzienne na takim poziomie, że mogą być niezauważane? Co się dzieje z ludzką moralnością w obliczu rzeczywistości, z którą konfrontuje nas życie? Czy trafne jest stwierdzenie, że ludzie często robią nie to, co trzeba, aby osiągnąć swój cel? Jak wygląda moralność mężczyzny, a jak kobiety i gdzie przebiega granica zmieniająca ludzki system wartości? Każdy wie, czym jest dobro, ale czy każdy potrafi być dobry? Co sprawia, ze postać żyjąca ideałami stwierdza, że nie należy do nikogo innego tylko do samego siebie?”

Spektakl jest kolejną produkcja kolektywu tanecznego Dzikistyl Company znanego z takich produkcji jak Dzieci innego Boga, Streetwise, Great Dictator, Nie-Boska komedia – produkcja Teatru Wybrzeże. Tym razem najważniejsza będzie narracja.

Pomysł: Patryk Gacki / choreografia: DZIKISTYL COMPANY / tańczą: Wioleta Fiuk, Helena Ganjalyan, Mikołaj Wieczór, Marcin Powszuk / scenografia: Beata Targosz / wizualizacje: Andrzej Rajkowski / muzyka: Igor Herbut / premiera w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013, projekt: Trójmiejska Korporacja Tańca

Bilety: 25 zł – normalne / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Dużej Rodziny* / 3 zł – na Kartę Tancerza*
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). K

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close