Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę w gdańskim Klubie Żak premiera Sopockiego Teatru Tańca, kończąca tegoroczne prezentacje Gdańskiego Festiwalu Tańca (blok: Trójmiejska Korporacja Tańca). Oprócz Joanny Czajkowskiej (odpowiadającej za reżyserię) i Jacka Krawczyka w Fast Act – sztuka znikania udział biorą Maria Miotk, Katarzyna Antosiak, Kacper Matuszewski i Izabela Sokołowska, współtworzący npwy skład STT. Inspirację dla spektaklu stanowią rozważania Paula Virilio, teoretyka kultury i filozofa, twórcy koncepcji nauki o prędkości. Kolejny pokaz 21 grudnia w Sopocie na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Inspiracja spektaklu:


Podtrzymanie monopolu wymaga ciągłego zastępowania każdej nowej maszyny maszyną jeszcze szybszą, ponieważ jednak próg prędkości nieustannie się podnosi, skonstruowanie takiej maszyny staje się coraz trudniejszym zadaniem […] W ten sposób logika wiedzy / władzy zostaje wyeliminowana na rzecz logiki władzy / ruchu, władzy nad ruchem, czyli badań nad tendencjami i przepływami. Paul Virilio, Prędkość i Polityka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close