Wersja do druku

Udostępnij

4 grudnia w Operze Bałtyckiej premiera Kopciuszka. Eugenio Scigliano z Włoch ułożył choreografię do baletu skomponowanego przez Sergiusza Prokofiewa.Bałtycki Teatr Tańca relacje rodzinne wiąże ze stosunkami pracy i kapitału – Kopciuszek to robotnica w fabryce – ignorowana przez pozostałych pracowników, zdana na łaskę macochy, kierującej jednocześnie zakładem.Akcja spektaklu usytuowana jest w latach trzydziestych XX w.

Jak komentuje Izadora Weiss, dyrektor BTT, dla zespołu jest to szczególnie ważna premiera, dlatego że dedykowana jest młodej widowni. Zobaczymy współczesną wersję opowiadaną nowoczesnym językiem tańca, który jest coraz bliższy młodym widzom. Weiss wyraziła nadzieję, że zostaną oniz teatrem na dłużej.

Eugenio Scigliano doświadczenie zdobywał w Bukareszcie, w Kanadzie i jako solista National Ballet of England, by wrócić wreszcie do ojczystego Balletto di Toscana. W 1994 został nominowany przez magazyn „Danza & Danza” do nagrody dla najlepszego włoskiego tancerza.W 2004 roku zaprzestał występowania na scenie i całkowicie poświęcił się pracy choreograficznej, pracując z baletami w całych Włoszech. Kopciuszek to jego pierwsza polska inscenizacja.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close