W dniach 5 i 6 października o godz.19.00 w Gdańsku odbędą się pokazy premierowe spektaklu  w choreografii, reżyserii i wykonaniu Artura Grabarczyka i Stanisława Buldera (h.art company). Premiera realizowana jest w ramach programu „Przestrzenie Sztuki – Taniec” we współpracy ze Stacją Orunia Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Wersja do druku

Udostępnij

Artyści tak piszą o swoim spektaklu:

MIAZGA > h.art company

[ENTER]

Nerd alert!

[ENTER]

Miazga – program, który odpowiada za kodowanie ciągłości procesów zachodzących w ciele człowieka. Miazga to centrum zarządzania organizmem, skupione wokół ośrodkowego układu nerwowego. Fizjologiczne i społeczne mechanizmy, które zachodzą w Miazdze, są poddawane analizie, interpretacji i eksploatacji przez Awatary. Używają one języka programowania Brainfuck, który stanowi narzędzie choreograficzne, odpowiadające za strukturę, tempo i podejmowane przez Awatary decyzje.

[ENTER]

UWAGA! Ty też jesteś częścią Miazgi.

[WYJŚCIE]

Twórcy:
Reżyseria, choreografia, performance — ­Stanisław Bulder, Artur Grabarczyk
Koncept — ­Artur Grabarczyk
Kostiumy — ­ Stanisław Bulder
Muzyka — ­ Zuzanna Henclik, Bartosz Kalwasiński
Wizualizacje — ­ Gary Garnowski
Identyfikacja wizualna i dokumentacja — ­ Maria Łozińska
Reżyseria światła — ­Stanisław Bulder, Artur Grabarczyk
Realizacja światła — ­ Filip Ejsmont
Zdjęcia — ­Zuzanna Czaplak
Koordynacja Produkcji / h.art — ­Beata Miernik
Opieka merytoryczna nad programem premier — ­ Katarzyna Kania
Produkcja — ­ Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, h.art company, Stacja Orunia GAK

Bilety dostępne na stronie:
5.10 (sobota)
6.10. (niedziela)

Przestrzenie Sztuki – Taniec: „Miazga”, chor. S. Bulder, A. Grabarczyk. Fot . Zuzanna Czaplak

Program „Przestrzenie Sztuki – Taniec” jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2024 jest Instytut Kultury Miejskiej

Koncepcja spektaklu została wyłoniona w otwartym naborze. Opiera się na pracy z wcześniej rozwijanym przez artystów materiałem choreograficznym, co odzwierciedla wartości, na których opierają się tegoroczne gdańskie „Przestrzenie Sztuki – Taniec”. W ramach programu realizatorzy chcą rozwijać myślenie ekologiczne w tworzeniu i produkowaniu tańca oraz wspierać lokalne środowisko artystów i artystek choreografii.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close