Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Rezydencja/Premiera 2018 Klub Żak w Gdańsku (al. Grunwaldzka 195/197) zaprasza w niedzielę 25 lutego o godz. 19.00 na premierę spektaklu Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego Para nr 1. Przedstawienie powstało we współpracy artystycznej z Goranem Bogdanovskim.

 

O spektaklu:

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy. Najlepszy ja. Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

 

choreografia i wykonanie: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski

współpraca artystyczna: Goran Bogdanovski

muzyka: Kamil Tuszyński

reżyseria świateł: Maciej Kosteczka

kostiumy, scenografia: Marta Wieczorek, Maciej Czuchryta

czas trwania: 40 min.

 

Katarzyna Gorczyca –  absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Jej prace zostały nagrodzone m.in. na: Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie, Połczyńskim Festiwalu Tańca,  Konkursie Choreograficznego „3…2…1…TANIEC!” w Krakowie i konkursie choreograficznym podczas Warszawskiej Platformy Tańca 2016. Jest współzałożycielką grupy LineAct, współpracuje z reżyserem Brianem Michaelsem, zaś od 2016 roku. Sziała w Teatrze Zamiast w Łodzi. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

 

Oskar Malinowski  – aktor, tancerz, performer. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, realizujący autorskie projekty. Aktualnie współpracuje z Komuną//Warszawa, Teatrem Ochoty w Warszawie, Teatrem Zamiast w Łodzi, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

 

Goran Bogdanovski jest wielokrotnie nagradzanym tancerzem, choreografem i pedagogiem, pracującym z tancerzami na całym świecie od 1989 roku. Poprzez ostatnie 25 lat rozwinął swoje metody nauczania w oparciu o solidne badania i praktykę w szerokim spektrum dyscyplin. Wśród nich znajduje się zarówno klasyczny balet, taniec współczesny jak i sztuki walki, Tai Chi, Qi Gong, joga kundalini, improwizacja kontaktowa i improwizacja teatralna.  Doświadczenie artystyczne zdobywał zarówno pracując nad własnymi choreografiami, jak i podczas współpracy z ponad 70 choreografami i reżyserami.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close