Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Rezydencja/Premiera 2018 Klub Żak zaprasza w niedzielę 22 kwietnia o godz. 19.00 na premierę spektaklu Veroniki Akopovej, Nory Le Guen i Niny Josse, realizowanego we współpracy z Gwynem Embertonem w ramach X Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Przedstawienie inspirowane jest językiem pszczół, ruch nawiąże do dynamiki płatków kwiatów i relacji z owadami. W muzykę wkomponowane zostaną dźwięki ze środka ula, a na scenę wleci prawdziwy dron pszczoły. Spektakl porusza kwestie ekologiczne i prowokuje namysł o miejscu człowieka w świecie, gdzie za pierwotny proces kreacji, zapylanie i przetrwanie gatunków, odpowiedzialne będą maszyny.

 

W ostatnich latach populacja pszczół znacząco się zmniejszyła. Brak pszczół oznacza brak roślin, brak pożywienia, a pośrednio również brak ludzi. Aby ocalić planetę, naukowcy opracowali drony zapylające, które zastąpią żywe pszczoły. Autorki Flying Bodies Across the Fields zastanawiają się nad związkami bytów organicznych i robotyki oraz badają algorytmy ciała osadzonego w kwiatowej estetyce. Funkcja kreacyjna była dotychczas nieodłącznie związana z pierwiastkiem ludzkim. Jak zmieni się rola ludzi w świecie, w którym procesy twórcze powierzone zostaną dronom?

Choreografia i wykonanie: Veronika Akopova, Nora Le Guen, Nina Josse

współpraca artystyczna: Gwyn Emberton

muzyka: Andrei Karasyov 

kostiumy: Jeanne Lébène

multimedia: Florian Goralsky

pilot drona: Bartosz Winiecki

premiera 22 kwietnia 2018

czas trwania: 40 minut

Spektakl realizowany jest w ramach X Gdańskiego Festiwalu Tańca

www.gdanskifestiwaltanca.pl www.klubzak.com.pl.

Veronika Akopova – tancerka i początkująca choreografka, wychowana w Moskwie, obecnie mieszka w Paryżu. Jest współzałożycielką bok o bok company, swoje autorskie solo Entrelacs pokazywała w całej Europie i Brazylii, między innymi na Solo Dance Contest 2015 w Gdańsku.

Nora Le Guen – tancerka, pedagog i terapeuta tańcem pracujący z niepełnosprawnymi. Współpracowała z kilkoma zespołami tańca współczesnego i gwoka, studiowała między innymi taniec jazzowy i tango w Brazylii.

Nina Josse – aktorka, śpiewaczka i performerka znana francuskiej scenie awangardowej. Gra w Salt Theatre w Sèvre oraz w Vendôme Pavilion w Aix en Provence, jest członkinią  Compagnie des Lueurs.

Gwyn Emberton –wielokrotnie nagradzany walijski tancerz i choreograf, dyrektor artystyczny Gwyn Emberton Dance. Współpracuje ze znanymi artystami z całej Europy między innymi Akramem Khan i Matthew Bournem, tańczył w Scottish Dance Theatre, trzy lata spędził w Izraelu pracując z Inbal Pinto. Był kierownikiem prób Russella Maliphanta i Sadhana Dance Companies, uczy na uniwersytetach i festiwalach, między innymi w londyńskim The Place.

 

***

BILETY

20 zł / 15 zł – Karta Do Kultury* / 10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy / 5 zł – Karta Dużej Rodziny* / 3 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legityma-cję/ 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl

 

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.
Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba  miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close