Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw oraz Biblioteka Tańca (Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 44) zapraszają do udziału w nowym cyklu edukacyjno-artystycznym, zatytułowanym Taniec się czyta.

W obiegowej opinii taniec jest tą sferą działań artystycznych, które należy odczuwać zmysłowo i na poziomie poruszeń emocjonalno-estetycznych opisywać. Marzeniem naszym jest, aby w BiblioteceCzytać Tanieczarówno poprzez doświadczenie fizyczne, jak i poprzez jego kulturowe kodyfikacje. O tańcu należy rozmawiać!

W najbliższych miesiącach odbędą się trzy sobotnio-niedzielne spotkania: Najbliższe spotkanie 11 i 12 maja. W programie warsztaty, które poprowadzą Ula Zerek, Tatiana Kamieniecka, Kasia Chmielewska i Leszek Bzdyl. Ponadto wykład Jadwigi Majewskiej New York dance groups – Grand Union i Judson Dance Theater, panel dyskusyjny i pokaz spektaklu Uli Zerek ISTOTA.

I / 11-12 maja
II /25-26 maja
III / 15-16 czerwca

odsłona pierwsza – 11 i 12 maja

sobota, 11 maja
warsztaty:
godz. 10:30 – 12:00 – Ula Zerek
godz. 12:15 – 13:45 – Tatiana Kamieniecka
godz. 15:00 – 16:30 – Kasia Chmielewska
godz. 16:45 – 18:15 – Leszek Bzdyl

godz. 19:00 – wykład Jadwigi Majewskiej – New York dance groups – Grand Union i Judson Dance Theater

niedziela, 12 maja
warsztaty:
godz. 11:00 – 12:30 – Leszek Bzdyl
godz. 12:45 – 14:15 – Kasia Chmielewska

godz. 19:00 – spektakl Uli Zerek ISTOTA
godz. 20:00 – panel dyskusyjny – prowadzenie Jadwiga Majewska

wstęp: jeden dzień – 30zł; dwa dni – 50zł,
wstęp na spektakl lub wykład dla osób bez karnetów: 10zł

Zapisy pod adresem:edukacja@bibliotekatanca.pl

O spektaklu ISTOTA:


Inspiracją przedstawienia stał się Poradnik Gospodyni Wiejskiej z roku 1955. Jak piszą twórcy, to:

„Obszerna księga zawierająca bardzo szeroki zakres różnorodnych porad dla kobiet, od przepisów na kluski, przez instrukcje jak skonstruować koryto dla świń z wahadłową klapą, wskazówki jak opatrzeć rany cięte, a jak szarpane, po wytyczne dotyczące pożycia małżeńskiego i skutki bicia dzieci. Wydanie w sztywnej okładce, porządnie przewertowane.

Kobieta – gospodyni domu, kucharka, zarządca gospodarstwa, maszyna wszystko potrafiąca. W końcu matka, żona, wdowa. Ale też żyjąca istota czująca i pragnąca, wypełniona lękiem. Być może w stereotypowych rolach tkwi też coś pierwotnego i potrzebnego, pomagającego zrozumieć Istotę?”

William Blake podobno zapytał swoją żonę:

Do you pity me? Then I love you

Polka dot to kolektyw artystyczny założony przez Ulę Zerek, którego główną ideą jest współpraca z artystami wywodzących sięz różnych dziedzin sztuki.

* projekt Taniec się czyta realizowany jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close