Wersja do druku

Udostępnij

Jak podaje „Gazeta Wyborcza – Trójmiasto”, Teatr Dada von Bzdülöw otrzyma własną siedzibę , która znajdować się będzie w Gdańsku-Wrzeszczu. (ul. Grunwaldzka 44). Zlokalizowane tam zostaną m.in. sala prób i biuro. Jak pisze Mirosław Baran, „to 250 metrów kwadratowych podzielonych na mniejsze pokoje. W komunalnym pomieszczeniu mieściła się wcześniej filia nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, która została ostatnio zlikwidowana w związku z otwarciem w pobliżu multimedialnej Biblioteki Manhattan. Na razie umowa pomiędzy miastem i teatrem podpisana zostanie na 3 lata”. I dalej: „Gdańska formacja w tym roku świętować będzie 20-lecie powstania. Przez te lata praktycznie nie miała własnej siedziby, współpracowała m. in. z Pałacem Młodzieży w Gdańsku, Teatrem im. Gombrowicza w Gdyni, klubem Żak, a nawet… Teatrem Nowym im. Dejmka w Łodzi. Od paru lat formacja swoje nowe spektakle pokazuje gościnnie w Teatrze Wybrzeże. O ile jednak na scenach Wybrzeża artyści mogą grać i próbować, to np. o prowadzeniu regularnych warsztatów – w związku z dużym obłożeniem wybrzeżowych scen – nie mogło być mowy”. Dlatego siedziba bardzo się grupie trzyma a jej otrzymanie – choć stanowczo spóźnione – to mimo wszystko znakomity prezent dla Teatru Dada, który w 2013 świętować będzie 20-lecie istnienia.

Opracowano na podstawie artykułu Mirosława Barana Dom dla Dady von Bzdülöw na 20. urodziny, „Gazeta Wyborcza – Trójmiasto” on line, nr 88.

Z całym teksetm można zapoznać się tutaj:

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Trojmiasto/1,109143,11533951,Dom_dla_Dady_von_Bzd%C3%BCl%C3%B6w_na_20__urodziny.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close