Wersja do druku

Udostępnij

Plama GAK zaprasza na spektakl plenerowy Once… w wykonaniu Warszawskiego Centrum Pantomimy, który odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia.

 

Będzie to wyjątkowe i sentymentalne wydarzenie – 25 lat temu podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, wtedy odbywającego się na Zaspie oraz w Brzeźnie, rosyjski Teatr Derevo zaprezentował właśnie ten spektakl. Był przez wiele lat w repertuarze Derevo Laboratorium. Wystawiany w wielu miejscach świata zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. Po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii zespołu, założyciel i lider teatru Anton Adasinsky zdecydował się zrealizować ten spektakl z aktorami innego teatru, wybierając Warszawskie Centrum Pantomimy.

 

Once… to oniryczna historia miłości opowiedziana przez gest, światło i muzykę. To opowieść o czymś, co po prostu musiało się zdarzyć. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość świat się przebudził, lecz Ona i On poczuli się w tym świecie uwięzieni. Odlecieli więc na kieszonkowej komecie, wznosząc się wyżej i wyżej, wprost do gwiazd. Ona ześlizgnęła się, a kiedy on chwycił ją za rękę, zniknęła w jego dłoni… Zasnęli, a każde z nich bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie sny nawzajem. Od tej chwili ta opowieść wiedzie nas poprzez śmiech i łzy… Od niezdarnego Amora, przez eleganckiego szatana, wymagającą śmierć, aż do nieznanego końca. „Pewnego razu…” jest dedykowane wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas.

 

Organizator: GAK Plama

Termin: 22 sierpnia, godzina 21.00

Miejsce: Zieleniec między ulicą Hynka a Pilotów 14

Wstęp: bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)

Szczególne zasady związane z COVID-19:
Widzowie powinni zachowywać 1,5 metra odległości lub zakryć nos i usta maską przez cały czas trwania wydarzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close