W weekend 22-24 października, po siedmiu latach przygotowań, otworzy się nowy oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku. Na weekend otwarcia zaplanowano bardzo bogaty program artystyczny, w tym performanse taneczne: Ani Nowak To the Aching Parts! (Manifesto) (22 października, godz. 19.00), Hiwy K i Anny Steller z udziałem publiczności Embodied Research / Badanie wcielone (24 października, godz. 13.00) oraz warsztaty oswajania miejsca poprzez ruch i ciało Miejsce ucieleśnione, które poprowadzą Wioletta Fiuk i Patryk Gacki (24 października, godz. 12.00).

Wersja do druku

Udostępnij

Embodied Reseach/Badanie wcielone – performans Hiwy K i Anny Steller z udziałem publiczności

Obowiązują zapisy: zapisynomus@mng.gda.pl z dopiskiem WARSZTAT Z ANNĄ STELLER lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00 pod numerem +58 301 70 61 w. 216.

Liczba miejsc: 8

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 października.

Miejsce: Gdańsk, ul. Długi Targ 24

Performans przybierze formę warsztatu dla grupy chętnych osób. Osoby te w ciągu 90 minut wspólnego działania prowadzonego przez artystkę i choreografkę wykonają w odniesieniu do scenariusza Hiwy K zadania ruchowe metodą embodied research (badania wcielonego). Upadają, wstają, wchodzą w relacje z przestrzenią i sobą nawzajem w sposób częściowo improwizowany, a częściowo wynikający z prowokowanych zadań.

Warsztaty oswajania miejsca poprzez ruch i ciało Miejsce ucieleśnione

Miejsce: przestrzeń wystawy

Obowiązują zapisy: zapisynomus@mng.gda.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00 pod numerem +58 301 70 61 w. 216.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 października.

Pełen program otwarcia znajduje się na stronie http://www.nomus.gda.pl/pl/blog/otwarcie-nomus/.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close