Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 26 lutego o godz. 19.00 Tatiana Kamieniecka zaprasza do WL4 Przestrzeni Sztuki (Gdańsk nad Motławą, ul. Wiosny Ludów 4)  na premierę performansu/instalacji NIEBO. Performans powstał z potrzeby dialogu, komunikacji i miłości. Spektakl jest próbą ujarzmienia przekłamań powstałych na styku relacji zwierzę – człowiek. Zadaje pytania w ramach różnic, dzielących zwierzęta i ludzi, ale przede wszystkim – w ramach łączących ich podobieństw. Jest podróżą w głąb nas samych, stęsknionych za utraconym rajem zwierzęcej niewinności. Spektakl stanowi próbę intymnego zbliżenia do zwierzęcia w człowieku, a jednocześnie – do czującej i wrażliwej istoty w zwierzęciu. Konsultantką choreograficzną NIEBA jest Iza Szostak.

 

O spektaklu:

Jak wygląda NIEBO według Ciebie? Ziemia to miejsce życia stworzeń, z których jedne ujarzmiają, a inne są ujarzmiane. W jaki sposób człowiek przegląda się w oczach ujarzmianego? Czy zwierzę przegląda się chętnie w pewnych siebie oczach homo sapiens?

Czy o takiej Ziemi marzyliśmy? Na której to, co cywilizowane zderza się z tym, co nieoswojone, budując relację pana i sługi?

Co chce nam przekazać to, co nazywamy nie-ludzkim, a co istnieje i istniało na ziemi, jeszcze zanim pojawił się na niej człowiek?

 

Koncept, choreografia i wykonanie: Tatiana Kamieniecka

Muzyka na żywo, instalacja dźwiękowa: Oleg Dziewanowski

Wideo: Kamila Chomicz

Tekst: Anna Elżbieta Kamieniecka

Konsultacja choreograficzna: Iza Szostak

Światła: Tomasz Daniluk

 

Zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Stypendium z budżetu MKiDN (miniaturka)

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close