Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 2 października Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza do swojej nowej siedziby (ul. Grunwaldzka 44, Gdańsk-Wrzeszcz) na uroczyste otwarcie biblioteki tańca. W programie ponadto przedstawienie FRUU w reżyserii Katarzyny Chmielewskiej oraz wystawa fotografii Michała Andrysiaka CIAŁO. Początek o godz. 18.00. Wieczór jest wstępem do obchodów jubileuszu 20-lecia Teatru Dada, których zwieńczenie zaplanowane jest na 13 grudnia 2012. Wcześniej przez cały miesiąc, od 31 października do 28 listopada, w Teatrze Wybrzeże (na scenach w Gdańsku i Sopocie) odbywać się będzie Festiwal Jubieluszowy Dada, w trakcie którego można będzie zobaczyć 9 spektakli zespołu, tj. Duety nieistniejące, Magnolia, so beautiful, Caffe Latte, FRUU, Bonsai, Le Sacre, Czerwona trawa, oraz najnowszy – Celebration, czyli koniec i jeszcze raz!

O spektaklu FRUU:

to nieprzypadkowe spotkanie czwórki artystów, którzy tworząc jeden wspólny organizm, raz uciekając w formę a raz próbując się z niej wydostać, wprowadzają widzów w ciszę… można by powiedzieć że w ruchu stąpają po lodzie na krańcach świata. Pod lodem jednak toczy się bujne życie mikro organizmów, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.

Istotą Fruu jest ciało i dźwięk, wobec czego taniec, a raczej grafika ruchu i muzyka stają się kluczowymi narzędziami kreowania przez artystów tego dość „bergmanowskiego” świata. Całość balansuje pomiędzy próbą odnalezienia życia w formie oraz formy w życiu, jednak nie jest to oczywiste łapanie się sensów, a raczej szukanie kontrastów, które budują bardzo delikatne emocjonalne napięcia w spektaklu.

Fruu wykorzystuje również charakterystykę przestrzeni, w której jest pokazywany, niczym naturalnie zmieniającej się scenografii.

Reżyseria: Katarzyna Chmielewska.Choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Ula Zerek.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close