Wersja do druku

Udostępnij

Jeszcze tylko do soboty 30 czerwca można dokonać zakupu promocyjnych karnetów warsztatowych na zajęcia podczas IV Gdańskiego Festiwalu Tańca. Cena karnetu wynosi 50zł. Podczas festiwalu master class poprowadzą Tao Ye i Duan Ni z chińskiego TAO Dance Theatre oraz Ann van den Broek, pracująca w Holandii i Belgii. Warsztaty skierowane do tancerzy poprowadzą również członkowie Compagnie Linga ze Szwajcarii. Natomiast wśród otwartych warsztatów znajdą się zajęcia tradycyjnego tańca hinduskiego kathak, półklasycznego tańca Bollywood i tańca z wachlarzami bojowymi.

Szczegółowe informacje o warsztatach i zapisy:

http://www.gdanskdancefest.pl/doc_workshops.html

masterclass

TAO Dance Theatre / Tao Ye i Duan Ni (Chiny) / New Body Techniques

14 – 17.07.2012 / A1 / ST Pod Kwadratem

G.15.00 – 18.00

Warsztat będzie opierał się na elementach autorskiej techniki wypracowanej przez Tao Ye – szefa artystycznego zespołu Tao Dance Theatre. Technika opracowana przez Tao Ye to bardzo oryginalny język tańca, który pozwoli każdemu z tancerzy na odkrycie nowych jakości w ich własnej pracy tanecznej. Dzięki zabawom mającym na celu relaksację i specjalnym ćwiczeniom otwierającym umysł i poszerzającym percepcję, uczestnicy warsztatu będą mieli okazję poznać tajniki techniki Tao Ye, którą mistrz wykładał w Singapurze, Szwecji, Holandii, USA. Warsztat będzie składał się również z elementów repertuaru Tao Dance Theatre.

Ann van Den Broek (Holandia/Belgia) / taniec współczesny

17 – 18.07.2012 / A2 / ST Pod Kwadratem

G.10.00 – 12.00

Warsztat prowadzony przez wybitną choreograf Ann van Den Broek skierowany jest do tancerzy. Celem warsztatu jest pogłębienie świadomości intencji, która inicjuje/generuje ruch. Podczas warsztatu uczestnicy poznają specyficzny język ruchowy Ann van Den Broek i fragmenty jej repertuaru, które będą wykorzystywać, aby pogłębić świadomość współistnienia we frazach ruchowych takich elementów jak rytm, ekspresja emocji, czasowanie, dynamiczne zmiany.

dla tancerzy

Compagnie Linga (Szwajcaria) / Ai Koyama, Gerard Durand / taniec współczesny

16 – 18.07.2012 / B1 / ST Pod Kwadratem

G.12.30 – 14.30

Warsztat prowadzony przez tancerzy zespołu Compagnie Linga będzie opierał się na wypracowanej przez Katarzynę Gdaniec i Marco Cantalupo technice ruchu. Podczas warsztatu uczestnicy będą również mieli okazję zapoznać się także z elementami repertuaru Compagnie Linga.

otwarte dla wszystkich

Magda Niernsee (Indie/Polska) / Kathak – tradycyjny taniec hinduski

13 – 19.07.2012 / C1 / ST Pod Kwadratem

G.16.00 – 18.00

Kathak – klasyczny taniec indyjski z północy Indii, łączący w sobie elementy indyjskie i muzułmańskie, uznaje się za ten, który był tańczony na dworach i szczególnie rozkwitł w epoce panowania dynastii Mughal. Nazwa Kathak została nadana oficjalnie dopiero w 1940 roku i wywodzi sie od słowa katha czyli opowieść, a ten kto opowiadał za pomocą tańca i pieśni, był nazywany katthaka. Tradycja Katthaka sięga starożytnych Indii, w których wędrowni poeci zabawiali i nauczali publikę dworską i świątynną pieśnią i tańcem. Część techniczna (nrytta) to na ogół prezentacja krótkich form w różnych tala oraz lehera – szybkościach, np that, amad, nattavari, tukdha, paran etc, gdzie ciało wykonuje dekoracyjne kompozycje ściśle osadzone w strukturze rytmicznej oraz formy “grane” stopami: tihai, laari, bolbanth etc. Część liryczna, interpretacyjna na ogół odnosi do historii o Radzie i Kryshnie i słynie z mistrzowskiego użycia abhinai, czyli ekspresji twarzy i gestów. Pod nazwę Kathak zaliczono style, które zawierały podobne elementy takie jak tatkar (rytmiczna praca stóp) chakkars (obroty), charakterystyczne ruchy górnej połowy ciała, ogólna pozycja ciała w tańcu, zbliżone stylistycznie kostiumy (tancerki tańczą w szerokich spódnicach lehenga krojonych z koła, oraz w choli, czyli obcisłych bluzkach, piersi przykrywają szalem lub noszą kostiumy stylizowane na epokę Mughal, mężczyźni tańczą w rodzaju długiej tradycyjnej tuniki i wąskich w łydkach spodni).

Magda Niernsee / Półklasyczny taniec Bollywood

13 – 19.07.2012 / C2 / ST Pod Kwadratem

G.13.30 – 15.30

Bollywood – taniec, który oglądamy w indyjskich produkcjach filmowych i który korzysta zarówno z technik tańców klasycznych i ludowych indyjskich, jak i z tańca współczesnego zachodniego. Stąd choreografie bollywoodzkie są bardzo różnorodne i ich styl zmienia się wraz z modą. Starsze produkcje charakteryzowały się tańcem opartym na technice Kathaku, czy ludowych tańcach z rejonu Rajastanu. Również popularne były dość zabawne obecnie choreografie kostiumowe, stylizowane na wzór przedstawień dworskich. W południowoindyjskich produkcjach taniec zawiera elementy stylizowane na Bharatanatyam. Obecnie coraz więcej choreografów wywodzi się ze szkół tańca współczesnego w Londynie lub w USA i stąd Bollywood w Indiach coraz bardziej zatraca elementy typowo indyjskie. Co jednak charakterystyczne to, że każda choreografia opowiada historię miłosną i posługuje się gestami, które są ilustracją tekstu piosenki. Subtelne uwodzenie, pewna siebie kobiecość, dynamika ruchu i wyrafinowanie tej formy powodują niezmiennie zainteresowanie i uznanie ze strony tak męskiej jak i żeńskiej publiczności.

Julia Bui-Ngoc (Polska/Francja) / Taniec z wachlarzami bojowymi

13 – 15.07.2012 / C3 / ST Pod Kwadratem

G.10.00 – 13.00

Autorski styl tańca z wachlarzami bojowymi Julii Bui-Ngoc. Technika tańca obejmuje między innymi elementy Kung Fu Wu Shu, Tai Chi Chuan, tańca współczesnego oraz improwizacji i jest wyrazem połączenia dwóch kultur, wschodu i zachodu. Celem zajęć jest doskonalenie motoryki ciała, rozwijanie ogólnej sprawności, koordynacji ruchowej, plastyki ciała, kształtowanie zdrowej, silnej i gibkiej sylwetki. Ponadto poznanie tajników pracy z kobiecą bronią, jaką są chińskie wachlarze bojowe oraz możliwości ich wykorzystania w tańcu. Ważnym elementem zajęć jest połączenie ruchu z muzyką, kształtowanie wyrazu artystycznego oraz umiejętności twórczej improwizacji.

Karnety: 50 zł do 30 czerwca / od 1 lipca: 90 zł / na Kartę Tancerza: 20 zł

Zapisy poprzez stronę http://www.gdanskifestiwaltanca.pl

W warsztatach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, zakupione karnety nie podlegają zwrotom.

Zajęcia będą odbywać się w Studio Tańca POD KWADRATEM, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 355.

Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, http://www.klubzak.com.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close