Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 26 października Galeria Pionova w Gdańsku (ul. Olejarna 2) zaprasza na pokaz projektu muzyczno-tanecznego In memoriam Uli Zerek. Projekt powstał z potrzeby zgłębienia relacji między choreografią i kompozycją, połączenia muzyki i ruchu – sztuk od wieków bardzo sobie bliskich. Inspiracją i bazą do poszukiwań dla twórców była muzyka Witolda Lutosławskiego. Oba wybrane utwory – Grave na wiolonczelę i fortepian oraz Epitafium na obój i fortepian powstały in memoriam, pamięci zmarłych artystów. Refleksja nad sztuką, jako wyrazem żałoby jest drugą, równie ważną ideą wydarzenia. 

 

Wykonanie: Ula Zerek, Małgorzata Kęsicka, Małgorzata Walentynowicz, Kasia Wolińska, Zofia Elwart.

 

 

Swoją pracę dedykuję Emilii Bartkowskiej, niedawno zmarłej młodej Artystce, pięknej Osobie.

 

Ponadto o godzinie 14:00 odbędzie się pokaz edukacyjny skierowany do młodzieży i studentów połączony z dyskusją na temat relacji między muzyką i tańcem oraz ideą łączenia sztuk.

 

 

Bilety: 10 zł/15 zł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close