Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 13 lipca rusza konkurs na najlepszą taneczną pracę solową Solo Dance Contest (wcześniej pod nazwą Baltic Movement Contest), który stanowi prolog IV Gdańskiego Festiwalu Tańca „ Azja + Europa”. W tym roku swoje spektakle zaprezentują tancerze z Polski, Szwajcarii, Belgii, Niemcy, Armenia, Węgier i Portugalii, w sumie 19 osób, pula nagród to 6000 euro, a oceniać będzie ich międzynarodowe jury w składzie: Kwong Wailap wieloletni dyrektor Guangdong Modern Dance Festival i twórca pierwszego w Chinach festiwalu off-owego Fringe Shanghai; Nataša Zavolovšek dyrektor Festiwalu Exodos w Lubljanie; Ann Van Den Broek tancerka i choreograf, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród tanecznych oraz Joanna Czajkowska tancerka i choreograf, współtwórczyni Sopockiego Teatru Tańca.

13 i 14 o godz. 19.00, a 15 o godz. 17.00 odbędą się pokazy otwarte dla publiczności. Przegląd konkursowy potrwa do 15 lipca, kiedy to zostaną ogłoszone wyniki.

Harmonogram preselekcji i informacje o uczestnikach:

13.07.2012

G.10.00 / preselekcja

1. Irina Lorez // I-Guitar // Szwajcaria

2. Ewelina Wojciechowska // Tylko mnie przytul // Polska/Portugalia

3. Riccardo Sbrighi // Excistencia // Belgia

4. Ewa Dziarnowska // P. T. Barnum & Co. // Polska/Austria

5. Justyna Jasłowska // November // Polska

6. Irena Lipińska // Line // Polska
7. Rita Vilhena // If you tell him everything how can you suffer? // Portugalia/Holandia

G.14.00 / ogłoszenie wyników preselekcji

G.16.00 – 18.00 / próby konkursowiczów (po pół godziny na osobę)

G.19.00 / Pokazy konkursowe z udziałem publiczności / wstęp wolny

14.07.2012

G.10.00 / preselekcja

1. Beata Mysiak // Fatal Error // Polska

2. Izabela Chlewińska // Tralfamadoria // Polska
3. Małgorzata Czajowska // What if Ewa wouldn’t have // Polska/Francja

4. Irena Lipińska // Dnace // Polska

5. Boglarka Borcsok // Discounts // Węgry/Belgia

6. Dorota Łęcka // Bodyteller // Polska

G.14.00 / ogłoszenie wyników preselekcji

G.16.00 – 18.00 / próby konkursowiczów (po pół godziny na osobę)

G.19.00 / Pokazy konkursowe z udziałem publiczności / wstęp wolny

15.07.2012

G.10.00 / preselekcja

1. Wioleta Fiuk // Degrengolada // Polska

2. Helena Ganjalyan // Lady Ł.-unicut // Armenia/Polska

3. Natalia Wilk // Pacierz pokrętny czyli columna serpentinata // Polska

4. Zuzanna Kasprzyk // Painkiller // Polska

5. Marta Kosieradzka // Soundscape // Polska/Belgia

6. Robert Przybył // Brain Cage // Polska/Niemcy

G.13.00 / ogłoszenie wyników preselekcji

G.14.00 – 16.00 / próby konkursowiczów (po pół godziny na osobę)

G.17.00 / Pokazy konkursowe z udziałem publiczności / wstęp wolny

G.20.00 / ogłoszenie werdyktu jury SDC

Uczestnicy konkursu

Irina Lorez / I-Guitar

premiera: 01.10.2011

Irina Lorez wraz z muzykiem Danielem Schnurigerem w 2002 roku utworzyła grupę Irina Lorez & Co. Na ich spektakle składa się elektroniczna muzyka oraz bardzo emocjonalny ruch. Na swoim koncie mają występy w całej Szwajcarii i za granicą.

Ewelina Wojciechowska / Tylko mnie przytul

premiera Solo Dance Contest 2012

Ewelina Wojciechowska studiowała choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Pracę choreograficzna zaczęła w 2005 roku, zaś od 2008 roku tworzy i pracuje w Portugalii.

Boglárka Börcsök / Discounts

premiera: 23.06.2010

Boglárka Börcsök – absolwentka Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz oraz P.A.R.T.S. Występowała między innymi na festiwalach w Brukseli, Reykjaviku, Berlinie, zaś jej solo Discounts zdobyło nagrody na festiwalach w Niemczech i na Słowenii.

Riccardo Sbrighi / Excistencia

premiera: 04.10.2010

Riccardo Sbrighi ukończył akademię Nevada Ballet Theatre w Las Vegas. Współpracował z holenderskimi i włoskimi zespołami: Gotra Ballet, Grigioverde, Club Guy and Roni, Lonneke van Leth Productions. Jest zdobywcą licznych nagród i stypendiów m.in. Danzare Interpretando w Rzymie.

Ewa Dziarnowska / P.T. Barnum &Co.

premiera: 10.02.2012

Ewa Dziarnowska jest studentką Salzburg Experimental Academy of Dance. Występowała wielokrotnie na deskach Starego Browaru w choreografiach Janusza Orlika i Natalii Draganik.

Justyna Jasłowska / November

premiera: 16.10.2011

Justyna Jasłowska, absolwentka socjologii, fizjoterapii, kulturoznawstwa oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2010 w Poznaniu, jest związana z Teatrem Maat od jego powstania. Współpracowała z teatrami Limen i La Campagne Sablier. Jest laureatką konkursu rezydencja/premiera 2011 organizowanego przez klub Żak.

Irena Lipińska / Dnace // Line

premiera: 18.06.2011 // 24.09.2010

Irena Lipińska – tancerka, fotograf i dyplomowana choreografka; absolwentka polonistyki, kulturoznawstwa i Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Technikę tańca współczesnego i butoh doskonaliła u Atsushi Takenouchiego, Daisuke Yoshimoto, Ko Murobushiego, Meg Stuart, Arkadego Zaidesa, Isabelle Schad i wielu innych.

Beata Mysiak / Fatal Error

premiera: 17.03.2012

Beata Mysiak – instruktor tańca współczesnego, tancerka Lubelskiego Teatru Tańca. Współorganizuje wiele wydarzeń tanecznych w tym Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca i Forum Tańca Współczesnego.W latach 2010-2011 uczestniczyła w Leonardo da Vinci Tour d’Europe des Choreographes.

Rita Vilhena / If you tell him everything how can you suffer?

premiera: 03.07.2011

Rita Vilhena – absolwentka szkół tańca w Lizbonie i Rotterdamie, choreograf i pedagog. W 2005 utworzyła platformę Baila Louca, której głównym celem jest improwizacja. Swoje spektakle i filmy taneczne pokazywała między innymi w Holandii, Hiszpanii i Portugalii.

Izabela Chlewińska / Tralfamadoria

premiera: 18.06.2011

Izabela Chlewińska – stypendystka DanceWeb w Wiedniu oraz polskiego Ministerstwa Kultury, laureatka konkursu rezydencja/premiera 2011. Członek Embassy of… – kolektywu artystów z całego świata. Współpracowała z teatrami: Alter, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Teatrem Dada von Bzdülöw. Występowała między innymi w Japonii i Meksyku.

Małgorzata Czajowska / What If Ewa Wouldn`t Have

premiera: 29.03.2009

Małgorzata Czajowska ukończyła szkołę baletową w Bytomiu oraz Akademię Tańca Codarts w Rotterdamie. Tańczyła w choreografiach Frederica Flamanda, Yasuyuki Endo, Angelina Preljocaj oraz Williama Forsytha, obecnie mieszka i pracuje w Marsylii.

Dorota Łęcka / Bodyteller

premiera: 30.05.2010

Dorota Łęcka – tancerka, laureatka Baltic Movement Contest 2011 (II nagroda). Pracowała m.in. z węgierskim Mu Terminal Company, Company Krisztian Gergye, oraz z takimi choreografami jak: Joe Alter, Nicole Peisl (Forsythe Company), Adam Fejes. Obecnie współpracuje z Rose Breuss oraz Cie. Linga. Choreografię Bodyteller opracowała we współpracy z Josefem Fruckiem i Lindą Kapetanea.

Wioleta Fiuk / Degrengolada

premiera GFT 2011

Wioleta Fiuk – tancerka, instruktorka tańca, zwyciężczyni III edycji You Can Dance, ukończyła kurs w Broadway Dance Center. Tańczyła w Kotach, All that jazz between us, w klipie promującym kandydaturę Gdańska do tytułu ESK 2016, przygotowała choreografię dla teledysku D4D oraz spektaklu Dzieci Innego Boga. Choreografię Degrengolada przygotowała wraz z Patrykiem Gackim.

Helena Ganjalyan / Lady Ł. – unicut.

premiera: 19.02.2012

Helena Ganjalyan – tancerka, aktorka, studentka wydziału PWST Teatru Tańca w Bytomiu, absolwentka studium wokalno-baletowego w Gliwicach. Współpracowała z takimi reżyserami jak: Ingmar Villqist, Jerzy Stuhr, Krzysztof Globisz, oraz choreografami: Idanem Cohenem, Victorem Choi Wo Ma i Naomi Goldberg Haas. Stypendystka Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne.

Natalia Wilk / Pacierz pokrętny czyli columna serpentinata

premiera Solo Dance Contest 2012

Natalia Wilk jest studentką wydziału PWST Teatru Tańca w Bytomiu oraz absolwentką politologii. Brała udział w wielu warsztatach i projektach choreograficznych Śląskiego Teatru Tańca. Laureatka konkursu rezydencja/premiera 2012 organizowanego przez klub Żak.

Zuzanna Kasprzyk / Painkiller

premiera Solo Dance Contest 2012

Zuzanna Kasprzyk – studentka wydziału PWST Teatru Tańca w Bytomiu, absolwentka szkoły baletowej w Gliwicach. W ramach spektaklu dyplomowego tańczyła w choreografii Swan Lake Idana Cohena.

Marta Kosieradzka / Soundscape

premiera: 18.12.2011

Marta Kosieradzka ukończyła Europejską Akademię Sztuk w Warszawie na wydziale grafiki. Profesjonalną edukację taneczną rozpoczęła w Linz, a ukończyła w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. W 2008 roku wygrała stypendium programu Dolina Kreatywna. Współpracuje z zespołami Pivolte i Retina Dance Company.

Robert Przybył / Brain Cage

premiera Solo Dance Contest 2012

Robert Przybył – tancerz, absolwent Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz. Brał udział w projektach tanecznych Tatiany Baganowej, Avi Kaizera, Rose Breuss, Catherine Guerin, Filipa van Huffel’a i innych. Był członkiem post-graduate company x.IDA oraz Tanzcompanie MS Schrittmacher w Oldenburgu, gdzie miał okazję pracować z Club Guy and Roni. Od 2007 roku jest członkiem Tanztheater Bremen.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close