Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 15 lipca zakończył się międzynarodowy konkurs na taneczną pracę solową, zatytułowany „Solo Dance Contest”. Konkurs stanowił prolog IV edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca. Jury obradowało w składzie: Kwong Wailap wieloletni dyrektor Guangdong Modern Dance Festival i twórca pierwszego w Chinach festiwalu off-owego Fringe Shanghai; Nataša Zavolovšek dyrektor Festiwalu Exodos w Lubljanie; Ann Van Den Broek tancerka i choreograf, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród tanecznych oraz Joanna Czajkowska tancerka i choreograf, współtwórczyni Sopockiego Teatru Tańca.

Przyznano następujące nagrody:

1. miejsce: Rita Vilhena // If you tell him everything how can you suffer? // Portugalia/Holandia

2. miejsce: Helena Ganjalyan Lady Ł.-unicut // Armenia/Polska oraz Boglarka Borcsok // Discounts // Węgry/Belgia

3. miejsce: Robert Przybył // Brain Cage // Polska/Niemcy

Nagroda publiczności: Helena Ganjalyan

Informacje o laureatach:

Rita Vilhena – absolwentka szkół tańca w Lizbonie i Rotterdamie, choreograf i pedagog. W 2005 utworzyła platformę Baila Louca, której głównym celem jest improwizacja. Swoje spektakle i filmy taneczne pokazywała między innymi w Holandii, Hiszpanii i Portugalii.

Helena Ganjalyan – tancerka, aktorka, studentka wydziału PWST Teatru Tańca w Bytomiu, absolwentka studium wokalno-baletowego w Gliwicach. Współpracowała z takimi reżyserami jak: Ingmar Villqist, Jerzy Stuhr, Krzysztof Globisz, oraz choreografami: Idanem Cohenem, Victorem Choi Wo Ma i Naomi Goldberg Haas. Stypendystka Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne.

Boglárka Börcsök – absolwentka Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz oraz P.A.R.T.S. Występowała między innymi na festiwalach w Brukseli, Reykjaviku, Berlinie, zaś jej solo Discounts zdobyło nagrody na festiwalach w Niemczech i na Słowenii.

Robert Przybył – tancerz, absolwent Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz. Brał udział w projektach tanecznych Tatiany Baganowej, Avi Kaizera, Rose Breuss, Catherine Guerin, Filipa van Huffel’a i innych. Był członkiem post-graduate company x.IDA oraz Tanzcompanie MS Schrittmacher w Oldenburgu, gdzie miał okazję pracować z Club Guy and Roni. Od 2007 roku jest członkiem Tanztheater Bremen.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close