Wersja do druku

Udostępnij

Znane są już wyniki Międzynarodowego Konkursu „Solo Dance Contest 2014” na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporarydance/contemporary ballet). Konkurs skierowany do artystów-tancerzy z krajów europejskich. Konkurs ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego w Europie. Jurorami tegorocznego Solo Dance Contest 2014 byli Laurie Uprichard (Francja/USA) – kurator, producent, krytyk, Quaternaire; Ruby Edelmann (Izrael) – choreograf, Dyrektor Artystyczny Machol Shalem Dance House w Jerozolimie; Anna Królica – krytyk tańca, kurator tańca, autorka książki Pokolenie Solo; Włodzimierz Kaczkowski – dyrektor Sceny Współczesnej, organizator Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania; Eryk Makohon – dyrektor Krakowskiego Centrum Choreograficznego, twórca Krakowskiego Teatru Tańca.W konkursie wzięło  udział 35 uczestników. Pokazy finałowe odbyły się w niedzielę 8 czerwca w Klubie Żak w ramach VI Gdańskiego Festiwalu Tańca.

 

Nagroda publiczności: This is not a white woman Marion Alzieu

 

1. MIEJSCE  (2000 EURO):
Manuel Rodriguez : Rewind
ex aequo Marina Mazaraki: The Hands

 

2. MIEJSCE (1000 EURO):

Marion Alzieu: This is not a white woman          

ex aequoStefano Fardelli: Svarupa-Vyakta  

 

 

O laureatach:

 

Manuel Rodriguez – studiował balet i taniec współczesny w Kordobie i Madrycie, a także ilustrację techniczną i projektowanie graficzne. Zdobywca licznych nagród, m.in. na International ACT Festival w Bilbao, Burgos/New York Choreography Competition, Madrid International Choreographic Competition, MASDANZA. Aktualnie współpracuje z Jamesem Thierree / Compagnie du Hanneton i La Veronal Dance Company.

 

Marina Mazaraki – absolwentka SEAD i profesjonalnej szkoły tańca Niki Kodaxaki w Atenach. Występowała w Transitheart Productions z Linz, członek Vertebra Dance-Collective.

 

Marion Alzieu – ukończyła zawodowy kurs kwalifikacyjny Coline w Istres oraz Centre of Choreographic Development (CDC) la Termitière w Ouagadougou. Pracowała w zespole Emanuela Gat oraz dołączyła do grupy Jasmin Vardimon w Londynie, pracowała także w Royal Opera House, obecnie tańczy w Mouvements Perpétuels troupe.

 

Stefano Fardelli –  pracuje jako model we Włoszech i Wielkiej Brytanii oraz jako tancerz w operach (Berlin, Royal Finland, English National) dla telewizji BBC i licznych teatrów tańca, w 2011 wybrany do reprezentacji Włoch przez włoskie Ministerstwo Kultury. Jako aktor pracował z hollywoodzkim reżyserem Mikiem Figgisem, a w 2014 roku zagra główną rolę w najnowszym filmie Stefano Tummoliniego.

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close