Klub Żak w Gdańsku ogłosił wyniki naboru do Rezydencji/Premiery 2022. Zgłoszono 22 projekty spektakli, a spośród nich wybrano dwa. Zostaną one zrealizowane w maju i lipcu.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Rezydencja/Premiera jest od 2009 roku częścią Gdańskiego Festiwalu Tańca, realizowanego przez Klub Żak. Dzięki niemu powstało już kilkadziesiąt spektakli, w tym projekty międzynarodowe i 45+. Każda rezydencja zaowocowała nowymi doświadczeniami i znajomościami artystycznymi.

W 2022 roku w Klubie Żak w Gdańsku zostaną zrealizowane dwa projekty. Tancerze otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu, wsparcie techniczne i promocyjne, przestrzeń do prób. Ponadto przez dwa tygodnie będą pracować pod okiem mentorów Hannesa Langolfa i Susanny Leinonen. Projekt jest realizowany dzięki dotacji Miasta Gdańsk.

Ze zgłoszonych 22 projektów spektakli Klub Żak wybrał do realizacji Fantasia, a warm dance for the harmony and voices singing in your head Nieznanego Teatru Tańca i Forward Failure Katarzyny Paluch i Aarona Langa.

Pierwszy projekt zostanie zrealizowany w maju, a jego premiera jest zaplanowana na 14 maja. Z Hannesem Langolfem będą pracowali Katarzyna Leszek, Jagoda Wasilewska, Ewa Krzywicka, Agnieszka Brzezińska, Joanna Kukiełka i Filip Hylewicz.

Drugi projekt zostanie zrealizowany w lipcu, a opiekę artystyczną nad rezydentami obejmie Susanna Leinonen. Jego premiera odbędzie się 31 lipca.

***

O projekcie:

Projekt Rezydencja/Premiera 2022 jest realizowany w ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Celem konkursu jest wspieranie i promocja tańca współczesnego (contemporary dance / contemporary ballet). Konkurs jest adresowany do tancerzy z Polski i uczestników konkursu Solo Dance Contest, organizowanego przez Klub Żak, w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Wybrane projekty zostaną zrealizowane w Klubie Żak w okresie od maja do sierpnia 2022 r. Tancerze otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu: 6 tys. zł na duet, od 10 tys. do 20 tys. zł  na spektakl wieloobsadowy, pomoc techniczną w trakcie dwóch dni prób generalnych (akustyka i oświetleniowca), przedpremierową promocję, możliwość skorzystania z przestrzeni do prób oraz przez dwa tygodnie będą pracować pod okiem mentora – cenionego tancerza oraz choreografa.

W 2022 roku mentorami będą Susanna Leinonen oraz Hannes Langolf. Rezydencje zakończą się pokazami premierowymi.

Terminarz i warunki realizacji programu są zapisane w regulaminie Konkursu na stronie https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close