Wersja do druku

Udostępnij

Program Rezydencja/Premiera od 2009 roku jest częścią Gdańskiego Festiwalu Tańca. Dzięki dotacji Miasta Gdańsk konkurs pozwala zrealizować wybrane w konkursie projekty spektakli. Do tegorocznej edycji programu zgłoszono 40 projektów (10 zgłoszeń tancerzy z zagranicy, 2 zgłoszone po upływie terminu naboru). Publikujemy wyniki lutowej rezydencji.  Pozostałych uczestników projektu poznamy 29 grudnia 2017 roku.

 

Komisja w składzie: Agnieszka Fortenbach – kurator ds. teatru, Maria Miotk – kurator ds. teatru oraz Magdalena Renk Grabowska – dyrektor Klubu Żak zdecydowała o wyborze następującego projektu:

 

Para nr 1. – Katarzyna Gorczyca i Oskar Malinowski

Rezydenci będą pracować przez dwa tygodnie pod opieką mentora Gorana Bogdanovskiego ze Słowenii. Premiera spektaklu odbędzie się 25 lutego 2018 w klubie Żak.

 

 

Katarzyna Gorczyca –  absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Jej prace zostały nagrodzone m.in. na: Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie, Połczyńskim Festiwalu Tańca,  Konkursie Choreograficznego „3…2…1…TANIEC!” w Krakowie i konkursie choreograficznym podczas Warszawskiej Platformy Tańca 2016. Jest współzałożycielką grupy LineAct, współpracuje z reżyserem Brianem Michaelsem, zaś od 2016 roku. Sziała w Teatrze Zamiast w Łodzi. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

 

Oskar Malinowski  – aktor, tancerz, performer. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, realizujący autorskie projekty. Aktualnie współpracuje z Komuną//Warszawa, Teatrem Ochoty w Warszawie, Teatrem Zamiast w Łodzi, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

 

Goran Bogdanovski jest wielokrotnie nagradzanym tancerzem, choreografem i pedagogiem, pracującym z tancerzami na całym świecie od 1989 roku. Poprzez ostatnie 25 lat rozwinął swoje metody nauczania w oparciu o solidne badania i praktykę w szerokim spektrum dyscyplin. Wśród nich znajduje się zarówno klasyczny balet, taniec współczesny jak i sztuki walki, Tai Chi, Qi Gong, joga kundalini, improwizacja kontaktowa i improwizacja teatralna.  Doświadczenie artystyczne zdobywał zarówno pracując nad własnymi choreografiami, jak i podczas współpracy z ponad 70 choreografami i reżyserami.

 

***

 

Organizatorzy zapraszają również do śledzenia innych wydarzeń w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Wkrótce zostanie również ogłoszony konkurs „Solo Dance Contest 2018”.

 

Więcej informacji: http://www.gdanskifestiwaltanca.pl/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close