Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Amareya obchodzi dziesiąte urodziny. Z tej okazji w dniach 23-24 listopada 2013 artystki zespołu zapraszają do Klubu Winda w Gdańsku (Gdański Archipelag Kultury, ul. Racławicka 17, wejście od Klonowicza) na główną część uroczystych obchodów jubileuszu. W ramach jubileuszu odbędą się pokazy solowych spektakli Aleksandry Śliwińskiej, Agnieszki kamińskiej, Katarzyny Pastuszak oraz duet Pusty dom w wykonaniu Pastuszka i Kamińskiej. Ponadto w programie wystawa zdjęć, pokaz filmu o zespole oraz spotkanie z artystkami.

GŁÓWNE OBCHODY:

18:00 Pusty dom

19:00 Ślepa dama na salonach – spektakl solowy Aleksandry Śliwińskiej

19:30 Otwarcie wystawy zdjęć ze spektakli pt. 10 lat Amareya w obiektywie

20:00 Pokaz filmu o Teatrze Amareya

***

Spektakl Pusty dom to próba oswajania przestrzeni krajobrazu po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu życia. Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, poczucie godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Moment straty, w którym nasz dom przestaje istnieć, wyznacza przełom. To początek powolnego poszukiwania sensu i zapełniania pustki. Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości, dryfuje szukając samego siebie w spotkaniu z innym ciałem.

Spektakl zrealizowano dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda – GAK. Spektakl powstał we współpracy z Klubem Żak w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Duet: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska

Pomysł / reżyseria: Agnieszka Kamińska

Choreografia/ Wykonanie: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska

Muzyka: Jacek Stromski, Agnieszka Kamińska

Teksty: Katarzyna Pastuszak

Spektakl Ślepa dama na salonach to historie różnych kobiet, to próba odpowiedzi na pytanie – czym kierujemy się w ocenie czyjejś (nie)normalności i jak bardzo może ona ograniczać i prowadzić do samotności? …Człowiek ubrany w płaszcz codzienności, chroni się przed krytyką, etykietą, skrywa w sobie uczucia i emocje, które nigdy niewypowiedziane, ze strachu i lęku, nie pozwalają być prawdziwym i szczęśliwym. Wewnętrzne pytania kołaczące w ciele rozrywają je, granicząc z szaleństwem, a strach przed obnażeniem paraliżuje…

Spektakl zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz we współpracy z Klubem WINDA (GAK)

Pomysł, choreografia, wykonanie: Aleksandra Śliwińska

Muzyka: Agnieszka Kamińska

Konsultacje: Katarzyna Julia Pastuszak, Agnieszka Kamińska

Kostiumy: Sabina Czupryńska

Teatr Amareya obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny. Z tej okazji artystki zespołu zapraszają na uroczyste obchody, obfitujące w wyjątkowe wydarzenia. Trzy premiery, wystawa, pokaz filmu, prezentacje spektakli z repertuaru teatru oraz świętowanie z fanami, przyjaciółmi, artystami, rodziną.

GŁÓWNE OBCHODY:

18.00 with-in – spektakl solowy Agnieszki Kamińskiej

19:00 2 – spektakl solowy Katarzyny Pastuszak

20:00 Rozmowa z artystkami, poczęstunek

***

With-in to spektakl o fenomenie narodzin – w wielości znaczeń tego słowa. Narodziny – jako początek idei. Narodziny – jako pojawienie się nowego życia, powołanie nowej istoty do życia na świecie. Narodziny – jako świadome stwarzanie życia od nowa.

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda – GAK.

Spektakl solowy Agnieszki Kamińskiej

Premiera: 24 listopada 2013 – Klub Winda – GAK

Choreografia, wykonanie, muzyka: Agnieszka Kamińska

Projekt 2 autorstwa Katarzyny Pastuszak to rzecz o dialogu, o stawaniu się innym wobec innego, o byciu pomiędzy jednym i drugim, byciu jednocześnie jednym i drugim. Projekt 2 realizowany jest w ramach 10-lecia Teatru Amareya i stanowi część autorskiego projektu Katarzyny Pastuszak pt. 33_33_33, który obejmuje 33 performanse i akcje artystyczne zaplanowane na 365 dni – od urodzin do urodzin artystki, tj. od 16 sierpnia 2013 do 16 sierpnia 2014.

2 – spektakl solowy Katarzyny Pastuszak

Premiera: 25 października 2013, Klub Żak, Gdańsk

Koncept, wykonanie, teksty, video: Katarzyna Pastuszak

Konsultacje: Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska

Muzyka: Joanna Duda

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close