Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Amareya obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji artystki zespołu zapraszają na uroczyste obchody.Trzy premiery, wystawa, pokaz filmu, prezentacje spektakli z repertuaru teatru oraz świętowanie z fanami, przyjaciółmi, artystami, rodziną. Na początek, 25 października, premiera solowego spektaklu Katarzyny Pastuszak, Zatytułowana 2. Natomiast 27 października premiera grupowa Teatru Amareya w reżyserii Doroty Androsz – fetish.wtf. Prezentacje odbędą się w Klubie Żak. Główne obchody jubileuszu zaplanowano na 23-24 listopada w Klubie Winda w Gdańsku-Wrzeszczu (GAK).

***

Projekt 2 autorstwa Katarzyny Pastuszak to rzecz o dialogu, o stawaniu się innym wobec innego, o byciu pomiędzy jednym i drugim, byciu jednocześnie jednym i drugim. Projekt 2 realizowany jest w ramach 10-lecia Teatru Amareya i stanowi część autorskiego projektu Katarzyny Pastuszak pt. 33_33_33, który obejmuje 33 performanse i akcje artystyczne zaplanowane na 365 dni – od urodzin do urodzin artystki, tj. od 16 sierpnia 2013 do 16 sierpnia 2014.

2 – spektakl solowy Katarzyny Pastuszak

Premiera: 25 października 2013, Klub Żak, Gdańsk

Koncept, wykonanie, teksty, video: Katarzyna Pastuszak

Konsultacje: Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska

Muzyka: Joanna Duda

***

Projekt fetish.wtf to próba zmierzenia się z pojęciem fetyszu, jako rzeczy posiadającej osobliwą moc, emanującej w sensy, bogatej w jakości pierwotne i posiadającej energie oddziaływania i wiązania. fetish.wtf to także podróż po przedmiot za pomocą odruchów lęku, czci, bądź pragnień. fetish.wtf to także próba dotknięcia tematu fetyszyzacji ciała i spojrzenia jako siły je uprzedmiotawiającej.

Spektakl Teatru Amareya w reżyserii Doroty Androsz

Premiera: 27 października 2013, Klub Żak , Gdańsk

Reżyseria: Dorota Androsz

Koncept, wykonanie, teksty: Dorota Androsz, Agnieszka Kamińska, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska

Muzyka: Joanna Duda, Agnieszka Kamińska

Video: Jakub Gliniecki

Więcej:

X-lecie Teatru Amareya: 23 listopada 2013

X-lecie Teatru Amareya: 24 listopada 2013

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close