Wersja do druku

Udostępnij

Już 18 lutego w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się premiera dwuczęściowego wieczoru w choreografii Emila Wesołowskiego. Na Chopinart + spektakl zrealizowany w 2010 roku oraz zupełnie nowa część, również do muzyki Fryderyka Chopina. Realizacja nawiązuje do praktyki artystycznej najbardziej liczących się na świecie teatrów tańca: tworzenia nowych spektakli i łączenia ich w jeden wieczór z już istniejącymi. Opera Bałtycka i zespół Bałtyckiego Teatru Tańca otwiera zapoczątkowuje w ten sposób kreowanie wieczorów autorskich uznanych choreografów. Kolejne spektakle planowane są w dniach 19, 21-22 oraz 25-26 lutego 2012. TaniecPOLSKA patronuje najnowszej realizacji Bałtyckiego Teatru Tańca.

część I
scenografia i kostiumy Izabela Stronias

premiera 26 lutego 2010

W spektaklu wykorzystano nagranie:
Fryderyk Chopin Piano Concertos w wykonaniu Rafała Blechacza, Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam, pod dyrekcją Jerzego Semkowa.

część II
scenografia i kostiumy Paweł Grabarczyk

premiera 18 lutego 2012

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close