Wersja do druku

Udostępnij

Klub ŻAK w Gdańsku ogłasza Konkurs „Rezydencja / premiera 2012” na projekt spektaklu solowego z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. Cztery projekty zostaną zrealizowane w Klubie ŻAK w okresie od lutego do maja 2012 – premiery w trakcie 4 Gdańskiego Festiwalu Tańca (13 – 22 lipca.2012), a piąty (rezydencja mistrzowska) w dniach 23 stycznia – 5 lutego 2012. Wyróżnieni tancerze otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu (3000 zł), przestrzeń do prób, pomoc techniczną (akustyka i oświetleniowca), przedpremierową promocję oraz będą pracować pod okiem trenera -– cenionego tancerza oraz choreografa.

W 2012 roku trenerami będą holenderska choreografka Pia Meuthen (praca z 2 tancerzami / tancerkami), pochodząca z Tajwanu i pracująca w Niemczech Shang Chi Sun (praca z 2 tancerzami / tancerkami), rezydencję mistrzowską poprowadzi Leszek Bzdyl (praca z 1 tancerzem / tancerką).

Termin składania aplikacji mija 6 stycznia 2012 roku.

W konkursie mogą uczestniczyć tancerze:

– absolwenci lub studenci / uczniowie ostatniego roku publicznych i niepublicznych szkół artystycznych: teatralnych i baletowych

– absolwenci akademii wychowania fizycznego

– absolwenci co najmniej dwuletnich pomaturalnych szkół artystycznych kształcących aktorów-tancerzy

– tancerze będący członkami teatrów tańca współczesnego albo soliści, mający w dorobku co najmniej dwie produkcje taneczne.

Regulamin konkurs, formularz aplikacyjny oraz szczegółowe informacje o choreografach-opiekunach znajdują się na stronie www.gdanskifestiwaltanca.pl (zakładka: KONKURSY).

Pytania w sprawie konkursu należy kierować wyłącznie drogą elektroniczną na adres: biuro@klubzak.com.pl. Treść pytań i odpowiedzi zostanie zamieszczona na stronie Klubu stronie www.gdanskifestiwaltanca.pl (zakładka: KONKURSY).

Formularz aplikacyjny do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close