Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contes 2014 odbędzie się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2014. Konkurs skierowany jest do artystów-tancerzy z krajów europejskich i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego. Termin nadsyłania zgłoszeń na Konkurs upływa 31 marca 2014 roku. Szczegóły w regulaminie konkursu na stronie www.gdanskifestiwaltanca.pl oraz TU.

Do jury międzynarodowego konkursu Solo Dance Contest 2014 Klub Żak zaprosił osobistości artystyczne, dyrektorów artystycznych festiwali oraz ekspertów w dziedzinie tańca współczesnego. W jury zasiadać będą: Laurie Uprichard (Francja/USA), Anna Królica (Polska), Yvona Kreuzmannova (Czechy) i Ruby Edelmann (Izrael).

Laurie Uprichard – kurator, producent, krytyk. W latach 2007 – 2011 dyrektor Dublin Dance Festival , a w 1992 – 2007 Danspace Project w Nowym Jorku, manager Urban Bush Women i Dance Theater Workshop. Członek wielu programów nowojorskiej Rady Miasta ds. Sztuki. Ponadto była menagerem trasy koncertowej The House Meredith Monk. Jako tancerka współpracowała z Kei Takei’s Moving Earth, Irene Feigenheimer, Barbarą Roan i Wendy Woodson. Jest kawalerem orderu Arts and Letters francuskiego ministerstwa kultury, a w 2008 roku otrzymała New York Dance and Performance (Bessie) Award. Posiada dyplomy z marketingu i psychologii The American University i University of Miami.

Yvona Kreuzmannova– Dyrektor Artystyczna Festiwalu Tanec Praha i projektu Pilsen 2015. Studia z teorii tańca uzupełniła stypendium na paryskiej Sorbonie, zaś po założeniu Tanec Praha kontynuowała kształcenie w kierunku zarządzania sztuką na różnych stażach w takich miejscach jak: Berner Tanztage/Pro Helvetia, Columbus, Boston, Waszyngton, Nowy Jork, Arts International/IIE, Glasgow, Leicester, Londyn, Konsulat Brytyjski, Lyon, Paryż Courants d‘Est. Kawaler orderu l ́Ordre national du Mérite, a w 2004 roku członek ITI International Theatre Institute, UNESCO. Jedna z najważniejszych kobiet w Czechach.

Ruby Edelman studia rozpoczął na Kibbutz Dance Workshop w Gaaton, i kontynuował w Rotterdam Academy. Przez siedem lat pracował w Niderlandach, występując w całej Europie i tworząc dla: Scapino Dance Company, Johann Kresnik Choreographic Dance Theater Company z Bonn, the Ca-Dance Festival, Korzo Theater, Den Hague i Jerusalem Science Museum. Współpracował także z Acre, Shades in Dance i festiwalami Intimi Dance i Machol Shalem. Dyrektor Artystyczny Machol Shalem i International Dance Festival w Jerozolimie.

Anna Królica krytyczka, historyczka, teoretyczka tańca i kuratorka. Autorka książkiSztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu (Tarnów, 2011). W latach 2011-2014 była przewodniczącą Rady Programowej ds. Tańca Instytutu Muzyki i Tańca. Od 2008/2009 prowadzi autorskie zajęcia o tańcu teatralnym na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Katedrze Performatyki UJ przygotowuje doktorat na temat pamięci i ciała w Teatrze Śmierci Tadeusza Kantora i Tanztheater Wuppertal Piny Bausch.W ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012) przygotowuje książkę, składającą się z wywiadów z młodym pokoleniem choreografów polskich. Publikuje w „Didaskaliach”, „Teatrze”, „Kontekstach” oraz portalach www.dwutygodnik.com, www.kulturaenter.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close