Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy Konkurs „Solo Dance Contest 2017” w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się w dniach 5-9 czerwca 2017 roku. Przez pierwsze cztery dni będzie można oglądać solowe spektakle w wykonaniu profesjonalnych tancerzy i studentów uczelni artystycznych, natomiast 9 czerwca zatańczą wybrani przez Jury finaliści, spośród których wyłonieni zostaną zwycięzcy. Pula nagród wynosi 6000 euro. W tym roku po raz pierwszy zobaczymy także tancerzy spoza Europy!

 

Do jury Międzynarodowego Konkursu „Solo Dance Contest 2017” Klub Żak zaprosił osobistości artystyczne oraz ekspertów w dziedzinie tańca współczesnego. W jury zasiądą: Franz Anton Cramer (Niemcy) wykładowca i naukowiec piszący o tańcu, twórca studiów licencjackich „Dance, Context, Choreography”  na HZT w Berlinie; Ayrin Ersoz (Turcja) tancerka i choreografka, dyrektor wydziału tańca w Yıldız Technical University w Istambule, doktor w dziedzinie krytyki tańca; Izabela Sokołowska-Boulton (Polska) była solistka Duńskiego Baletu Królewskiego, obecnie baletmistrz Opery Bałtyckiej i dyrektor teatru dziecięcego Baabus Musicalis; Charliey Morrissey (Wielka Brytania) pedagog i choreograf tworzący dla teatrów i galerii sztuki, stale współpracujący m.in. z Siobhan Davies Dance i NSCD w Leeds; Anna Piotrowska (Polska) kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK, która ma w swoim dorobku ponad 90 choreografii, pomysłodawczyni i koordynatorka wielu programów edukacyjno-kulturalnych.

 

Jednocześnie przypominamy, że termin zgłoszeń na konkurs upływa 31 marca 2017 roku. Więcej informacji na stronie: www.gdanskifestiwal.tanca.pl

Przeczytaj także ogłoszenie na naszym portalu, które dostępne jest TU.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close