Wersja do druku

Udostępnij

W środę 18 lipca Klub Żak zaprasza na Gdańską Konferencję Tańca, która odbędzie się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2012. Jej tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Azja i Europa –- międzykulturowe dialogi w teatrze itańcu. Razem z gronem wybitnych badaczy tańca i teatru oraz artystów działających na pograniczu kultur,będziemy odkrywali różne oblicza dialogu między kulturą Azji i Europy. Wychodząc z założenia, że Azja iEuropa nie są jednorodnymi obszarami kulturowymi, chcemy przyjrzeć się temu, jaki kształt przyjmują dialogimiędzykulturowe, widziane jako spotkania i fascynacje pojedynczych twórców.

Konferencja odbywać będzie się w CH Manhattan (Sala Konferencyjna VNS – sala A, III piętro, ul. Grunwaldzka 82, Gdańsk – Wrzeszcz) w godzinach 9.00-18.00.

W tym roku gośćmi konferencji będą między innymi prof. Tadashi Uchino (wykładowca na WydzialeInterdyscyplinarnych Badań Kulturoznawczych Uniwersytetu Tokio), prof. Zbigniew Osiński (UW), Deborah Jowitt(Tisch School of the Arts, New York University), prof. Stephanie Burridge (Singapur), Katelijn Verstraete (CulturalExchange Department, Asia-Europe Foundation, Singapur), dr Burt Ramsay (De Montfort University), dr BeataKubiak Ho-Chi (UW), dr Royona Mitra (Wolverhampton University), prof. Estera Żeromska (UAM), JadwigaMajewska, Kwong Wailap, dr Wiesna Mond-Kozłowska (Akademia Ignatianum w Krakowie), prof. GrzegorzZiółkowski (UAM) i inni.

Specjalnym elementem konferencji będzie improwizowany dialog taneczny dwójki wybitnych artystów tańca –japońskiej tancerki i choreografki Mami Shimazaki, która tańczyła między innymi u Maurice’a Bejarta, WilliamaForsythe’a, czy Jiriego Kyliana i przez 12 lat była solistką Batsheva Dance Company oraz charyzmatycznegotancerza i wokalisty Guillermo Horty Betancourta z Kuby, mieszkającego w Europie i łączącego azjatyckietechniki ruchu, gestu i śpiewu. Improwizowany dialog taneczny Mami Shimazaki i Guillermo Horty Betancourtabędzie ucieleśnieniem motta festiwalu.

Szczegółowy program konferencji informacje o prelegentach do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close