Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś w gdańskim Klubie ŻAK (ul. Grunwaldzka 195/197, godz. 19.00) premiera przedstawienia w reżyserii i choreografii młodej artystki, Larysy Grabińskiej. Spektakl PAT pokazywany jest w ramach Gdańskiego Festiwalu 2012 (w cykl: Trójmiejska Korporacja Tańca).

Larysa Grabińska, Bartosz Kondracki, Michał Ośka, Barbara Pędzich, Dorota Zielińska / premiera

Koncept i reżyseria: Larysa Grabińska / Choreografia i taniec: Larysa Grabińska, Bartosz Kondracki, Michał Ośka, Barbara Pędzich, Dorota Zielińska / Muzyka: Bartosz Winiecki / Film i wizualizacja: Apolonia Bronakowska / Kostiumy: Izabela Walkusz.

Larysa Grabińska – Tancerka, instruktorka tańca, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim (klasa fortepianu). Pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała w zespole tańca nowoczesnego w Lidzbarku Warmińskim, prowadzonym przez Krystynę Grabińską. Potem tańczyła i współtworzyła w Teatrze Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. Występowała w spektaklach choreografów Sopockiego Teatru Tańca (Infantka). Współtwórczyni spektakli: Panna młoda rozebrana przez swych kawalerów, jednak… z Marią Miotk (2008), Nie deptać trawnika (rezydencja/premiera 2009, Klub Żak w Gdańsku). Największy wpływ na jej kondycję i świadomość taneczną wywarli: Aleksandra Jaworska (Kielecki Teatr Tańca), Anna Haracz, Iwona Gilarska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Julia Mach, Anna Krysiak, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska.

Więcej informacji w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: www.gdanskdancefest.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close