Wersja do druku

Udostępnij

Na początek VII edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca w piątek w Klubie Żak odbędzie się wieczór premier polskich artystów, występujących pod hasłem Trójmiejskiej Korporacji Tańca. Na początek, o godz. 19.00, premiera spektaklu Heleny Ganjalyan Private maps. W swoim najnowszym spektaklu artystka ponownie podejmie próbę emocjonalnego poruszenia widzów, tym razem w oparciu o dramat Łaknąć autorstwa Sary Kane. Ten pozornie chaotyczny tekst porusza tematy takie jak pragnienie, tęsknota czy miłość, ale także gwałt, morderstwo i samobójstwo. Natomiast o godz. 19.45 premiera przedstawienia Gałązka z drzewa słońca Bożeny Zezuli i Krzysztofa Gojtowskiego. Twórcy sięgnęli tu po literacką inspirację. Ich spektakl nawiązuje do zbioru baśni cygańskich, które skompilował i zredagował Jerzy Ficowski. Dla Zezuli jest to kolejna próba połączenia tekstu pisanego z ruchem. Ostatnią premierą wieczoru będzie spektaklu w choreografii, reżyserii i wykonaniu Wiolety Fiuk, Patryka Gackiego, Michała Łabusia i Natalii Madejczyk (Radio Żelaza).

 

Natomiast w dniach 6-9 czerwca 2015 o godz. 18.00 odbędą się okazy preselekcyjne konkursu Solo Dance Contest, a 10 czerwca o godz. 18.00 – prezentacje finałowe. W ramach preselekcji zostanie pokazanych 31 prac solowych.

 

 

Szczegółowe informacje o premierach:

Helena Ganjalyan: Private maps

Bożena Zezula, Krzysztof Gojtowski: Gałązka z drzewa słońca

Fiuk, Gacki, Łabuś, Madejczyk: Radio Żelaza

 

Informacje o pokazach Solo Dance Contest:

Preselekcja – dzień 1

Preselekcja – dzień 2

Preselekcja – dzień 3

Preselekcja – dzień 4

Prezentacje finałowe

 

 

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close