Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Festiwalu aTrakcje w Teatrze Gdynia Główna (Gdynia, pl. Konstytucji 1) 30 września Ula Zerek o godz. 16.30 zaprezentuje performans Więzi z udziałem uczestników warsztatów. Więzi to instalacja przestrzenna stworzona w pracowni Kolonii Artystów w Gdańsku połączona z działaniem performatywnym autorstwa Uli Zerek, zrealizowana w ramach pracy dyplomowej w Międzywydziałowym Instytucie Nauk o Sztuce na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Praca powstała w wyniku rozważań teoretycznych wokół tematu tańca jako sztuki relacji oraz praktycznej realizacji choreografii wykorzystanej w kontekście sztuk wizualnych. Podstawę do artystycznych poszukiwań stanowiły z jednej strony wzajemne relacje zachodzące między elementami składającymi się na taniec, przebiegającymi na połączeniach ciało-umysł, czas-przestrzeń, teoria-praktyka, twórca-odbiorca. Z drugiej strony praca porusza temat więzi międzyludzkich, poprzez prześledzenie form zależności i potraktowanie ich jako zadania choreograficznego.

 

O warsztatach z Ulą Zerek

 

 

Prezentacja Więzi połączona będzie z pokazem solowej spektaklu Przejaśnienia 36,8 w wykonaniu Magdaleny Laudańskiej i  reżyserii oraz choreografii Joanny Czajkowskiej.  Solo jest krótką przeprawą przez życie. Przez upadki, z których warto się podnieść, by odkryć coś nowego. Przez odkrycia, które bywają niepowtarzalne, czasem nawet pozytywnie nas zaskoczą. Aby doznać prawdziwego szczęścia, aby ujrzeć coś naprawdę wartościowego, trzeba walczyć. Solo zabierze nas w świat naturalny, a nawet i podwodny. Tajemniczy i ekspresyjny ruch przepłynie w rytm pięknej muzyki, dzięki czemu ta krótka chwila będzie niepowtarzalna.

 

Podczas festiwalu Magdalena Laudańska poprowadzi również warsztaty.

Więcej informacji

 

 

Na warsztaty i spektakle obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@4sztuki.org

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close