Wersja do druku

Udostępnij

Od listopada 2012 do maja 2013 Kino AMOK w Gliwicach zaprasza na transmisje spektakli z Nederlands Dans Theater w Hadze. Na pierwszą prezentację 15 listopada o godz. 20.00 (ul. Dolnych Wałów 3) złożą się cztery spektakle. Dwa z nich, znane jużSweet DreamsiSarabande, to choreografie, których autorem jest Jiří Kylian, Czech, który przez ponad 30 lat szefował holenderskiemu zespołowi. Powstały w 1990 roku,Sweet Dreamspokazuje ironiczne spojrzenie na świat ludzkiej podświadomości, serwując nam świat rodem z nocnego koszmaru. WSarabandemożemy odkryć specyficzne poczucie humoru choreografa. Spektakl jest wyjątkowo pomysłowy i bogaty w efekty wizualne Wieczór dopełnią dwie premiery. Te szykują dla nas choreografowie, którzy wywodzą się z zespołu NDT, Medhi Walerski i Johan Inger.

Czas trwania: ok. 2.25 min.

Kolejne transmisje zaplanowano na 20 grudnia (chor. Sol León i Paul Lightfoot) 2012, 7 lutego i 30 maja 2013.

***

Pełne emocji opowieści bez słów, wykorzystujące ekspresję ciał tancerzy to spektakle Nederlands Dans Theater. Tu nie ma sztywnych reguł, są dynamiczne układy, czerpiące swobodną inspirację z różnych stylistyk. Pobudzają wyobraźnię. Poruszają. Mistrzostwo tancerzy z Nederlands Dans Theater powoduje, że na ich spektakle do Hagi każdego roku przyjeżdżają z całego świata tysiące ludzi.

Zespół, prowadzony przez Paula Lightfoota, składa się z dwóch grup, NDT1 (zespół główny) i NDT2 (młodzi tancerze). W sumie dają około 160 spektakli rocznie, w kraju i za granicą. Haski teatr tańca stał się jedną z najważniejszych wizytówek kulturalnych Holandii.

Patronat artystyczny nad tegorocznym sezonem transmisji objął Śląski Teatr Tańca w Bytomiu:http://www.stt.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close