Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 29-30 listopada 2015 (niedziela-poniedziałek) o godz. 18.00 Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii  (Kalejdoskop Kultury, ul. por. Jana Białka 9) zaprasza na spektakl ALIcJE, będący efektem końcowym półrocznych warsztatów tanecznych, które odbywały się w ramach projektu Góra w Ruchu. Projekt realizowany był we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu. Punktem wyjścia do budowania spektaklu była książka Lewisa Carrolla Alicja w krainie czarów. Organizatorzy założyli, że taką właśnie krainą jest Góra Kalwaria wraz z jej architekturą, przyrodą, historią, mieszkańcami i zaczęli przekładać, to co gra w duszy mieszkańcom, na język tańca, ruchu, piosenki, aktorstwa.

 

W spektaklu zobaczyć będzie można choreografie zrealizowane w technikach hip-hopu, tańca współczesnego, tańca jazzowego, improwizacji kontaktowej, tańca ludowego przygotowane przez instruktorów Góry w Ruchu.  W spektaklu wystąpią uczennice szkół z Góry Kalwarii: Zuzannę Gaładyk, Natalię Jaskółowską, Wiktorię Łubianka, Klaudia Marciniak, Maja Wiśniewska. Do współpracy nad spektaklem organizatorzy zaprosili Justynę Kamińska, która słynie z uwieczniania w obiektywie tutejszej przyrody.  Jej zdjęcia zostaną wykorzystane w przedstawieniu jako wizualizacje.

 

Nad kształtem artystycznym przedstawienia czuwa Małgorzata Gajdemska.

Wstęp wolny.

 

Występują:

Zuzanna Gaładyk, Natalia Jaskółowska, Wiktoria Łubianka, Klaudia Marciniak, Maja Wiśniewska.

 

Scenariusz i reżyseria:

Małgorzata Gajdemska, Paulina Święcańska

 

Choreografia:

Małgorzata Gajdemska, Paulina Święcańska, Magdalena Czerwińska, Robert Nieznański, Damian Muszka

 

Wizualizacje:

Justyna Kamińska

 

Kostiumy:

Barbara Lenarcik

 

Projekty graficzne:

Aleksandra Łaska

 

Dokumentacja fotograficzna i wideo:

Karolina Rechnio, Adrian Zając

 

Światło i dźwięk:

Paweł Tabor

 

Produkcja i koordynacja:

Marek Serafin

 

Projekt Góra w Ruchu jest realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu.

 

 Logo IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close