Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 23 czerwca w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii (ul. po. Jana Białka 9) rozpoczyna się realizacja projektu tanecznego dla młodzieży Góra w Ruchu, który potra (włącznie z wakacjami) do listopada 2015 roku. Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015. Góra w Ruchu skierowana jest do młodzieży w wieku 15-18 lat – do wszystkich chętnych, bez względu na dotychczasowe doświadczenia taneczne i artystyczne. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Góra w Ruchu to cykl warsztatów z różnych technik i stylów tanecznych oraz zajęcia o charakterze teoretycznym  – pokazy filmowe, wykłady, dyskusje, spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Program obejmie m.in.:
   – taniec współczesny
   – hip-hop & house
   – improwizację
   – improwizację kontaktową
   – site-specific
     (działania i performans w przestrzeni miejskiej)
   – zajęcia taneczne z muzyką na żywo

 

Projekt zakończą dwa pokazy dla publiczności, przygotowane przez uczestników w oparciu o materiał z warsztatów i ich własne pomysły oraz multimedialna wystawa zdjęć z pracy warsztatowej.

 

Ideą projektu jest edukacja, wychowywanie i rozwój poprzez taniec i ruch. Organizatorzy chcą również wyjść z młodzieżą poza budynek Ośrodka Kultury i podjąć działania taneczne i performatywne w przestrzeni miejskiej – np. na terenie byłej Jednostki Wojskowej. Projekt został nazwany Góra w Ruchu, ponieważ organizatorzy o ruchu myślą w szerszej perspektywie – ruch to dla nich taniec, ale również energia prowadząca do rozwoju młodych mieszkańców i gminy.

 

Pierwszym wydarzeniem w ramach projektu będzie wyjazd uczestników na VI Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji Warsaw Flow. http://www.polandcontactfestival.com/

 

Pomysł i koncepcja projektu:
Małgorzata Gajdemska i Marek Serafin
Koordynacja: Marek Serafin
PR/Media: Monika Zacharkiewicz
Nauczyciele: Małgorzata Gajdemska, Paulina Święcańska, Kuba Dykiert, Damian Muszka, Aleksandra Różycka.
Dokumentacja video: Natalia Łozowska
Dokumentacja fotograficzna: Karolina Rechnio
Wolontariat Mieszalnia Kolorów: Szymon Krupa

 

 

Pełne informacje o projekcie będą dostępne na stronie www i profilu FB Ośrodka Kultury oraz Fundacji Artystycznej PERFORM:

– www.kulturagk.pl
– https://www.facebook.com/osrodek.gorakalwaria
http://perform.org.pl
https://pl-pl.facebook.com/art.perform

 

 

Partnerzy projektu:

Fundacja Artystyczna PERFORM – partner merytoryczny projektu
Powiatowy Zespół Palcówek Opiekuńczo Wychowawczych
Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka F. Bielińskiego
Zespół Szkół Zawodowych im. Ppor. E. Gierczak
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ks. Z. Sajny.

 

 

Informacje i zapisy do udziału w projekcie:

Marek Serafin
Koordynator projektu
m.serafin@kulturagk.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close