Wersja do druku

Udostępnij

XXV Międzynarodowy Festiwal Tańca „Folk Przystań” odbędzie się w tym roku w Gorzowie Wielkopolskim oraz Kłodawie. Wystąpią na nim artyści z trzech kontynentów; Ameryki Południowej, Europy i Azji. Będzie można oglądać koncerty, odpocząć w Kreatywnej Strefie Relaksu, a także bawić się z zespołami w ramach Klubu Przyjaciół Festiwalu. Wydarzenia festiwalu rozpoczną się 24 czerwca, a wielki finał nastąpi 29 czerwca. Działania festiwalu nie zamkną się tylko w granicach Gorzowa, ale sięgną również do mieszkańców gminy Kłodawa, do Barlinka, Kostrzyna, Myśliborza i Skwierzyny.

 

Do Gorzowa przyjedzie około 300 tancerzy i muzyków z: Kolumbii, Kazachstanu, Malezji, Łotwy, Indonezji, Czech, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii i Polski. Będą rywalizować w międzynarodowym konkursie tanecznym, ale przede wszystkim będą dzielić się swoją kulturą, muzyką, tańcem i pięknymi strojami. Na scenach pośród międzynarodowych grup folklorystycznych zaprezentują się także lokalne zespoły: ZTL „Mali Gorzowiacy”, ZT „Aluzja” i ZA „Buziaki”.

 

W programie zaplanowano koncerty w Amfiteatrze, czyli Koncert Jubileuszowy pod hasłem Łączy nas taniec i Koncert Galowy, przegląd konkursowy w Teatrze im. Juliusza Osterwy, występy w Kłodawie o nazwie Lasy i obertasy, a także powrócono do tradycji wspólnego, ponadreligijnego uczestnictwa we mszy świętej. Nowością będą dodatkowe działania w przestrzeni miasta – na Osiedlu Górczyn, przy fontannie Motylia, powstanie specjalna Kreatywna Strefa Relaksu, w której, w czasie festiwalu, mieszkańcy będą mogli spędzać czas wolny, zarówno leniwie, odpoczywając przy miłej muzyce i w rodzinnej atmosferze, jak i kreatywnie, biorąc udział w warsztatach i zabawach.

 

Bieżące wydarzenia i informacje znajdują się na stronie: www.festiwal.gorzow.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/festiwal.gorzow.

Film promocyjny XXV MFT „Folk Przystań”: https://www.youtube.com/watch?v=hrB2Hy5i8_E&pbjreload=10

 

Program festiwalu:

24 czerwca, godz. 9.00 Jubileuszowa Msza Święta, kościół pw. Pierwszych Męczenników Polskich

25 czerwca, godz. 20.00 Koncert Jubileuszowy „Łączy nas taniec”, Amfiteatr

(bilety 5 zł, do nabycia w kasach Amfiteatru przed koncertem lub w Młodzieżowym Domu Kultury – na pozostałe wydarzenia wstęp wolny)

26 czerwca, godz. 17.00 „Kłodawskie lasy i obertasy”, Kłodawa

27 czerwca, godz. 16.00 Koncert konkursowy, Teatr im. J. Osterwy

29 czerwca, godz. 19.00 Koncert Galowy, Amfiteatr

 

Codziennie od 24 czerwca do 28 czerwca w godz. 16.00-19.00 Kreatywna Strefa Relaksu, Fontanna Motylia, Park Górczyński

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close