Wersja do druku

Udostępnij

W środę 1 lipca o godz. 19.30 w Teatrze Mumuth w Grazu (György Ligeti Saal,  Leonhardtstrasse 15) odbędzie się premiera spektaklu when they travel at the speed of light, ALONG the light…(podróżując z prędkością światła, RAZEM ze światłem…) 

– kwartet z instalacją poprzednio znaną jako Spacetime (Czas kosmiczny). Twórcami spektaklu są: Sonia Borkowicz, Alexander Chernyshkov, Hygin Delimat i Marina Poleukhina.Pokaz odbywa się w ramach wydarzenia Invisible Drives. Polska premiera przedstawienia, pod tytułem Czasoprzestrzeń, zaplanowana jest w dniach 26-27 września 2015, w ramach projektu Studio Otwarte # 3 Komuny//Warszawa.

 

O spektaklu:

 

Kiedyś ludzie śnili o lataniu. My marzymy o podróży do innej galaktyki. Czerpiąc inspirację z filmów science fiction – zarówno tych nowych (Interstellar, Gravity), jaki i klasyki gatunku (Metropolis, Barbarella), tworzymy świat relacji kosmicznych, niemożliwych, surrealistycznych, rodem z innego czasu i przestrzeni. Duet kobiety i mężczyzny oparty na surrealistycznych relacjach między-cielesnych. Niezwykłe doświadczenie dla wszystkich zmysłów, któremu towarzyszy intensywna muzyka generowana przez futurystyczne maszyny dźwiękotwórcze. 

 

Twórcy:

Sonia Borkowicz
Alexander Chernyshkov
Hygin Delimat ( http://hygind.wix.com/hygin )
Marina Poleukhina

 

Sonia Borkowicz urodziła się w 1993 roku. Od 2013 studiuje taniec współczesny na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. Jako tancerka i performerka współpracowała z takimi choreografami jak Isabelle Schad, Rose Breuss, Yumiko Yoshioka, Joanna Leśnierowska. Występowała na festiwalach Ex…it (Niemcy), Dancing Poznań, Festiwal Malta (Polska), Front@9 (Słowenia). Sonia Borkowicz jest także managerem kultury i kuratorem wydarzeń artystycznych. Jest również członkiem założycielem wydarzenia artystycznego Body/Sound/Space (Linz).

 

Hygin Delimat jest performerem i tancerzem aktywnym głównie na terenie Europy Środkowej. Skończył studia magisterskie na kierunkach Movement Research (Tańca Współczesnego) oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan czy Roberta Clarka.

Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Był uczestnikiem rezydencji artystycznych w wielu miejscach Europy, gdzie także prezentował swoje spektakle (między innymi: Klub Żak Gdańsk, Derida Dance Center Sofia, Michael Douglas Collective Kolonia, RedSapata Tanzfabrik Linz, Butoh Festival Dublin, Monotanc Fesztival Budapeszt, ProART Brno). Guest choreographer dla AURA Dance Theatre. Współpracuje z wieloma artystami z dziedzin, takich jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne, czy nowe media. W choreografii czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna) oraz praktyk somatycznych (joga, Feldenkrais). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

 

Więcej informacji:

http://hygind.wix.com/hygin
http://vimeo.com/channels/hygin
http://www.taniecpolska.pl/ludzie/404

 

Alexander Chernyshkov jest kompozytorem, performerem i improwizatorem. Ukończył studia w zakresie kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu pod kierunkiem Chayi Czernowin, Karlheinza Essla i Clemensa Gadenstättera. Jego utwory grane są przez takie zespoły jak musikFabrik, Nikel, Phace, MCME (Moscow Contemporary Music Ensemble) m.in. podczas Wien Modern 2008, Donaueschingen Musiktage-Off-Programm, Platforma (Moskwa), Unsafe Sounds (Wiedeń), Izlog Suvremennog Zvuka (Zagrzeb). Współpracował z muzykami takimi jak Natalia Pschenitschinikowa, Carl Rosman czy Vincent Daoud. Jako performer i improwizator założył eksperymentalny duet O I O z Mariną Poleukhiną. Jego nagrania zostały wydane przez „PanYrosas” i „TOPOT”. Jego dyskografia obejmuje płyty takie jak „Puinen Neon Itku”, „Songs about trees” i „Partly cloudy”. Jest częstym gościem na festiwalach improwizacji, m.in. Multiversal (Berlin-Kopenhaga), Velak (Wiedeń), TurnTheCorner (Wiedeń). Eksperymentuje i tworzy instrumenty o właściwościach czysto akustycznych i mechanicznych przy użyciu długich rur do przetworzenia instrumentów dętych lub stosując silniczków, przekaźników i elektromagnesów jako źródeł wibracji. Pracuje i sypia w Wiedniu.

 

Marina Poleukhina jest kompozytorką, improwizatorką i performerką. Ukończyła Moskiewskie Konserwatorium Muzyczne im. Piotra Czajkowskiego pod kierunkiem V. Tarnopolskiego. Od 2015 roku studiuje na Kunstuniversität Graz w klasie C. Gadenstättera.  Uczestniczy w wielu festiwalach takimi jak Platforma (Moskwa), Gaudeamus Muziek Week (Utrecht),  Multiversal (Berlin, Kopenhaga), Path Festival (Werona), Pilot: Soundkarte (Berlin), Velak (Wiedeń), sesje Strenge Kammer w Porgy and Bess (Wiedeń), Echoraum (Vienna). Grała z Matthiasem Bauerem, Alexandrem Chernyshkovem (duet O I O), Dario Fariello, Kirill Shirokov (duet [t]), Hilary Jeffrey, Vladimirem Gorlinskim, Hannesem Dufekiem. Nagrała kilka płyt, m.in. „Puinen Neon Itku” i „Songs about trees”. Jej kompozycje grane są przez zespoły takie jak MCME, Nostri Temporis, NoName, Vertixe Sonora Ensemble, Pro Arte, Looptail czy Zwerm E-Guitarquartet i muzyków takich jak Pete Harden, Susanna Borsch, Alexandra Topalidi czy Ivan Bushuev. Niektóre z jej nagrań zostały wydane przez Pan y Rosas.  

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close