Jeszcze w tym miesiącu Balet Dworski Cracovia Danza odwiedzi grecką wyspę Kos. 26 czerwca o godz. 20.30 zaprezentuje swój spektakl pt. Tales of Neratsia. The Royal Masquerade (Opowieści z Neratzii. Królewska maskarada).

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl nawiązuje do niezwykle modnych bali maskowych organizowanych na dworach europejskich w XVI wieku – szczególnie w okresie karnawału.

Treścią widowiska są historie, które mogły zdarzyć się na maskaradzie w Castello di Neratzia. Tancerze w bogatych renesansowych strojach i stylizowanych maskach przenoszą nas w świat renesansowego karnawału, fantazji, marzeń, miłości i dworskich intryg.

W widowisku prezentowane są najbardziej znane w XVI wieku tańce w stylu włoskim i francuskim między innymi: pavana, gagliarda, volta, gavotte, baletto. Większość z nich odtwarzana jest na podstawie traktatów ówczesnych mistrzów tańca, takich jak: Fabrizio Caroso, Cesare Negri i Thoinot Arbeau.

W czasie dworskiej maskarady ważną rolę odgrywają XVI-wieczne maski, które jak w karnawale pozwalają ukrywać swą tożsamość, swobodnie flirtować i snuć intrygi.

Realizatorzy:

Inscenizacja i choreografia: Romana Agnel
Choreografia oryginalna z XVI wieku: Fabrizio Caroso, Cesare Negri, Thoinot  Arbeau
Kostiumy: Monika Polak-Luścińska
Maski: Maciej Luściński
Wykonawcy: tancerze Baletu Cracovia Danza pod kierownictwem Romany Agnel

Więcej informacji o wydarzeniu: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close