Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX edycji Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca odbędą się pokazy spektakli, warsztaty, wystawa prac studentów Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Silent Disco. Nowością tegorocznej edycji jest Tydzień Tańca w Gryfinie, poprzedzający właściwe wydarzenia festiwalu. W jego ramach, od poniedziałku 13 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie odbywać się będą pokazy tańca lokalnych zespołów i szkół tańca oraz otwarte warsztaty różnych technik tanecznych. Odbędzie się także konkurs plastyczny i fotograficzny Ekspresja w tańcu, z którego prace będą prezentowane podczas festiwalu. Wszystkie te działania mają poszerzyć wiedzę o tańcu i zachęcić młodzież do większego zainteresowania tą dziedziną sztuki. Organizatorzy zaprosili również Akademię Sztuki w Szczecinie do zaprezentowania prac studentów I Pracowni Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Wizualnych. W tym roku oprócz spektakli z Polski zostaną pokazane również przedstaiwenia artystów z Niemiec, Szwajcarii, Izraela oraz Japonii.

 

Warsztaty poprowadzą Anna Maria Krysiak i Maiko Date (taniec współczesny) oraz Viola Wojciechowska (afro dance). Zajęcia kierowane są do tancerzy oraz do osób, które rozpoczynają przygodę z ruchem.

Więcej o warsztatach

 

Do programu gryfińskiego wydarzenia powróci też Silent Disco, czyli cicha dyskoteka. Trzech DJ-ów zaprosi do zabawy w różnych stylach muzycznych. W tym roku będą to: Monika Petryczko, Pierce White oraz lokalny duet Keri Szamot.

Więcej o Silent Disco

 

Pokazy spektakli:

17 listopada 2017: Izabela Łogonowicz, Sebastian Zemankiewicz Silizium, Teatr Tańca EGO VU Sieć, Teatr Dada von Bzdülöw/Leszek Bzdyl Strategia (mimowolna reaktywacja)

18 listopada 2017: Małgorzata Mielech Anonymous, Aleksandra Carvalheiro Kiecka, Maiko Date Song of the Earth

19 listopada 2017: Mareike Jung, Olga Domańska Kopflos, Irad Mazliah i Takako Matsuda Foreign Work 2×2

 

 

Organizatorami przedsięwzięcia są Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu i Gryfiński Dom Kultury. Bilety na wszystkie wydarzenia Jesiennej Sceny Tańca są już dostępne w sekretariacie placówki (ul. Szczecińska 17, tel. 91 416 25 20) oraz mailowo: tewela95@gmail.com (spektakle), gizyckaweronika@gmail.com (silent disco).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close