Wersja do druku

Udostępnij

W piątek i sobotę, 4 i 5 kwietnia o godzinie 19.00 Gryfiński Teatr Tańca Ego-Vu zaprasza na koncert premier do Gryfińskiego Domu Kultury (ul. Szczecińska 17). Tym razem zespół pokaże osiem choreografii, w tym sześć premierowych, większość autorstwa szefa artystycznego grupy, Elizy Hołubowskiej. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii Osobowości Agnieszki Szylar, na którą złożą się portrety tancerzy Ego-Vu.

 

Grupa Ego-Vu założona została w 2005 roku Gryfinie, niedaleko Szczecina, przez Elizę Hołubowską – jej szefa artystycznego i choreografa. Wcześniej działała pod nazwą Teatr Tańca VOGUE,. Oprócz stanowiącego bazę tańca współczesnego, zespół poszerza zakres swoich środków wyrazu, korzystając z różnych technik teatralnych i innych stylów tańca. Na ich podstawie Ego-Vu stara się wytworzyć własny język sceniczny, a jednym z głównych założeń przedstawień jest przekaz, jaki niosą. Ego-Vu najbardziej znaczącym animatorem środowiska tanecznego w regionie i wizytówką taneczną całego województwa zachodniopolskiego. Zespół współpracuje z niemieckim teatrem dramatycznym Uckermärkische BühnenSchwedt, gdzie obecnie grane są trzy spektakle z udziałem gryfińskich tancerzy (m.in. musicale Zasadzka w świecie elfów Świr w krainie elfów).

 

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie, ul. Nadodrzańska 1, tel. 91 852 31 83).

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close