Wersja do druku

Udostępnij

W tym roku festiwal taneczny Jesienna Scena Tańca odbędzie się w terminie 21-23 listopada 2014. Będzie to szósta edycja tego wydarzenia. Jesienna Scena Tańca to weekendowe spotkanie z ciekawymi i nowymi zjawiskami w tańcu. W ramach festiwalu prezentowane są występy małych form ruchowych (solo, duety, trio) przygotowane w różnych technikach tańca, ale przede wszystkim w oparciu o taniec współczesny. Organizatorzy pragną promować taniec i zaznajamiać publiczność z aktualnymi trendami w tańcu. W związku z dużym zainteresowaniem i prężnie działającymi grupami tanecznymi w Gryfinie impreza skierowana jest szczególnie do mieszkańców miasta i okolic. Jednocześnie wiedząc, że w Szczecinie nie ma podobnego festiwalu, organizatorzy otwierają się także na stolicę województwa i na region. Współpracują też z ośrodkami artystycznymi w Niemczech, rozwijając współpracę transgraniczną.

 

Pokazy sceniczne tegorocznej edycji, które odbędą się w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17, zostały zaplanowane na sobotę i niedzielę od godz. 18.00. Otworzy je Agnieszka Bogusławska ze Szczecina spektaklem Awake. Kolejni artyści prezentujący się tego dnia to Ewelina Drzał-Fiałkiewicz reprezentująca Grupę Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej ze spektaklem Iloraz oraz Robert Przybył, który swoje artystyczne życie związał z niemiecką Bremą. Artysta pokaże spektakl Karaoke Rebelion. Na zakończenie pierwszego dnia prezentacji gryfińska publiczność zobaczy spektakl R.O.Z.G.R.Y.W.K.A w wykonaniu Anny Piotrowskiej, Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Michała Mackiewicza. W niedzielę pokazane będą trzy spektakle. Duet Agnieszka Łuczyńska i Radosław Stępniak pokażą choreografię zatytułowaną Loczek. Drugi pokaz Roberta Przybyła to spektakl Nothing… More. Na zakończenie ze spektaklem Unstable Matter wystąpi była tancerka Polskiego Teatru tańca w Poznaniu, Karolina Wyrwał.

 

Informacje o prezentacjach 22 listopada

Informacje o prezentacjach 23 listopada

 

Program 6. Jesiennej Sceny Tańca wraz z informacjami o artystach można znaleźć na stronie: gdk.com.pl.

Bilety do nabycia w ramach przedsprzedaży w Centrum Informacji Turystycznej na gryfińskim nabrzeżu.

 

Jesiennej Scenie Tańca tradycyjnie towarzyszyć będą warsztaty taneczne. Zajęcia odbywać się będą w sobotę i niedzielę (22 i 23 listopada) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Niepodległości oraz w Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej. Zachęcam także do wzięcia udziału w warsztatach tańca. Każdy z nich da możliwość nauczenia się nowych, charakterystycznych dla danej techniki tańca sekwencji ruchowych, wyrażania emocji i pokonania wielu barier, między innymi w kontaktach z ludźmi – przekonuje E. Hołubowska. – Tym razem poprowadzą je tym razem dwaj mężczyźni – dodaje. Zajęcia tańca współczesnego poprowadzi Robert Przybył z Bremy. Z kolei wykładowcą techniki tańca nowoczesnego zwanej high heels (taniec w butach na obcasie) będzie Michał Boguś Bogusławski z High Definition Dance Studio w Szczecinie.

Więcej o warsztatach

Zapisy na warsztaty prowadzone są poprzez formularz internetowy, który można odnaleźć na stronie: gdk.com.pl.

 

Tradycyjnie festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa zatytułowana o włos”. Autorką zaprezentowanych fotografii, które powstały we współpracy z aktorami teatrów sceny alternatywnej: Ego Vu oraz 6 i Pół z Gryfina oraz fotografem Jarosławem Majdzińskim, jest szczecinianka Sabina Wacławczyk. Nowością tegorocznej edycji festiwalu będzie tzw. jam session, czyli wieczór improwizacji ruchowych z towarzyszeniem muzyki na żywo. Będzie to dynamiczna i otwarta forma kontakt improwizacji przy muzyce wykonywanej na żywo, którą tworzyć będzie Licak/Wośko Duo, czyli muzyczny duet saksofonu i perkusji ze Szczecina oraz Marcus Saudy (Radosław Stępniak), który poza tańcem od kilku lat zajmuje się także komponowaniem muzyki – informuje Eliza Hołubowska. Organizatorzy zachęcają do czynnego udziału w tym przedsięwzięciu, choć nie wykluczają także obecności w roli obserwatora. Jam session rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00 w budynku GDK przy ul. Szczecińskiej 17.

 

Festiwalowi towarzyszyć będzie koncert gryfińsko-szczecińskiej grupy Jaw Raw, który rozpocznie się w piątek, 21 listopada o godz. 21.00 w pubie Wrota do Sławy przy ul. Szczecińskiej 7.

 

BILETY:
– Wstęp na każdy jeden dzień festiwalowy kosztuje 15,00 zł. Wejściówki będą do kupienia w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej od listopada. Rezerwacje biletów prowadzone są tylko poprzez formularz internetowy na stronie www.gdk.com.pl/index.php?plik=bilety. Centrum Informacji Turystycznej nie prowadzi rezerwacji telefonicznej!
– Bilety na koncert Jaw Raw są do kupienia w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej. Cena 10,00 zł. W dniu koncertu cena 12,00 zł.
– Uczestnictwo w warsztatach tańca współczesnego i nowoczesnego High Heels to koszt 70,00 zł na dwa dni warsztatowe. Rezerwacje prowadzone są tylko poprzez formularz internetowy na stronie www.gdk.com.pl/index.php?plik=bilety. Centrum Informacji Turystycznej nie prowadzi rezerwacji telefonicznej.
– Udział w Jam Session jest bezpłatny.

 

Program VI Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2014

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close