Wersja do druku

Udostępnij

Gryfiński Dom Kultury i Teatr Tańca Ego Vu zapraszają na V Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2013, który odbędzie się w dniach 25-27 października. W ramach festiwalu prezentowane są przede wszystkim spektakle tzw. małych form ruchowych (solo, duety, tria) w różnych technikach tańca, z naciskiem na taniec współczesny. Teatr Tańca Ego Vu zaprezentuje spektakl Pomrok, którego premiera odbyła się kilka miesięcy temu. Ta produkcja otworzy trzydniowa imprezę. Na scenie wystąpią studenci Wydziału Teatru Tańca PWST w Bytomiu, wśród nich Anna Kamińska, tancerka Teatru Tańca Ego Vu. W tym roku do Gryfina przyjedzie również Henrik Kaalund, który kilka lat temu stworzył z zespołem spektakl Deteriorations. Prezentacje rozpoczną się w piątek (25 października) o godz. 19.00 oraz w sobotę (26 października) o godzinę wcześniej. Jesiennej Scenie Tańca tradycyjnie towarzyszyć będą warsztaty taneczne. Zajęcia odbywać się będą w sobotę i niedzielę (26 i 27 października) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Niepodległości w Gryfinie.

Eliza Hołubowska, szef artystyczny imprezy: „Zachęcam także do wzięcia udziału w warsztatach tańca. Każdy z nich da możliwość nauczenia się nowych, charakterystycznych dla danej techniki tańca sekwencji ruchowych, wyrażania emocji i pokonania wielu barier, między innymi w kontaktach z ludźmi. Tym razem poprowadzą je Aleksandra Holesz (taniec współczesny) i Anna Youya Jujka (hip hop)”.

Imprezą towarzyszącą festiwalowi będzie silent disco, czyli cicha dyskoteka. Każdy z chętnych otrzyma bezprzewodowe słuchawki, w których będzie mógł wybrać muzykę prezentowana przez jednego z trzech dj-ów. Impreza rozpocznie się w sobotę, 26 października o godz. 21.00. Ostatniego dnia festiwalu o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na projekcję filmu Pina, który jest biografią zmarłej przed kilkoma laty wielkiej choreografki Piny Bausch.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close