Wersja do druku

Udostępnij

W styczniu spektakl Room 40 Macieja Kuźmińskiego, wyróżniony nagrodą publiczności podczas Polskiej Platformy Tańca 2014 w Lublinie, zostanie zaprezentowany w  Korzo. Pokaz odbędzie się w 11 stycznia o godz. 16:00. W ramach tego samego wieczoru, zatytułowanego All there is in January zaplanowano również prezentację pracy duetu Anke Huyben i Dario Tortorelli HARY+++++ z udziałem pięciu starszych kobiet.

 

Od organizatorów:

 

Cykl All there is rozpocznie w 2015 roku prezentacja najciekawszych spektakli ubiegłorocznych festiwali tańca, w tym Nederlandse Dansdagen w Maastricht i Polskiej Platformy Tańca w Lublinie. Na potrzeby pierwszego, Dario Tortorelli połączył siły z projektantką mody Anke Huyben oraz pięcioma seniorkami. Efekt ich pracy to spektakl HARY +++++, będący kolejną odsłoną projektu Romeo Heart, który pokazywany był w ramach cyklu All there is już dwukrotnie. Precyzja i elokwencja minimalistycznego idiomu ruchowego stosowanego przez Tortorelliego uwypukla autentyczność i grację ciał, które pożegnały już młodość. Po drugiej stronie spektrum wiekowego plasuje się równie precyzyjna i imponująca choreografia Room 40, dzięki której Maciej Kuźmiński zdobył nagrodę publiczności podczas Polskiej Platformy Tańca 2014. Cztery młode tancerki zabierają widzów w podróż, której punktem wyjścia jest stan całkowitej bezwolności, zaś finałem – samoświadomość.

 

Stacz Wilhelm  –  kurator wydarzenia All there is:

 

Stworzyłem cykl Dancing by Daylight, później przemianowany na All there is, jakieś sześć lat temu, po części po to, by stworzyć młodym choreografom z zagranicy sposobność zaprezentowania się w Holandii. Nasz system dotacji czyni to praktycznie niemożliwym, co uważam za niesprawiedliwe, wiedząc, jak ważną rolę odgrywają występy zagraniczne w rozwoju młodych choreografów współpracujących z naszym domem produkcyjnym. Cykl ma z założenia minimalny budżet – artysta otrzymuje bardzo skromne wynagrodzenie, ale pokrywam wszystkie jego wydatki. Mimo to program jest bardzo kosztowny według holenderskich standardów, na szczęście jednak mieści się w akceptowanych granicach. Cieszę się, że dzięki niemu wielu utalentowanych choreografów zaprezentowało się przed holenderską publicznością.

 

 

Trailer spektaklu Room 40: http://vimeo.com/kuzminski/room40    

Strona artysty: www.maciejkuzminski.com 

 

Więcej informacji o wydarzeniu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close