Po raz pierwszy w swojej 34-letniej historii Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny choreography34, organizowany przez Ballett Gesellschaft Hannover, odbędzie się w wersji online. Spektakle zostaną zaprezentowane nie na scenie Theater am Aegi, ale w formie cyfrowej, na stronie internetowej Ballett Gesellschaft Hannover: www.ballettgesellschaft.de.
Konkurs potrwa od 1 do 7 czerwca 2020. W tych samych dniach, na stronie internetowej partnera konkursu – Hannoversche Allgemeine Zeitung www.haz.de/choreography34 – publiczność może głosować na najlepszą choreografię, której twórca otrzyma Nagrodę Publiczności.
Uczestnicy konkursu walczą o trzy nagrody główne za choreografię, Nagrodę Krytyków i tzw. Production Awards (m.in. NTM Production Award przyznawana przez Nationaltheater Mannheim; Production Award Theater Pforzheim; Scapino Production Award przyznawana przez Eda Wubbego; Bundesjugendballett Production Award).
Jak zaznaczają organizatorzy, istotne jest przesłanie, które chcą przekazać w czasach kryzysu: solidarność jest dzisiaj ważniejsza od rywalizacji!
Uczestnicy konkursu walczą o trzy nagrody główne za choreografię, Nagrodę Krytyków i tzw. Production Awards (m.in. NTM Production Award przyznawana przez Nationaltheater Mannheim; Production Award Theater Pforzheim; Scapino Production Award przyznawana przez Eda Wubbego; Bundesjugendballett Production Award).
Jak zaznaczają organizatorzy, istotne jest przesłanie, które chcą przekazać w czasach kryzysu: solidarność jest dzisiaj ważniejsza od rywalizacji!
W ramach konkursu swoje choreografie zaprezentują:
Catarina Casqueiro, Tiago Coelho, Portugalia
Francisco Banos Diaz, Hiszpania
Roberto Doveri, Włochy
Frantics Dance Company, Hiszpania/Włochy
Jeremy Galdeano, Vera Kvarcakova, Francja/Czechy
Stefaniya Georigeva, Bułgaria
Tu Hoang, Wietnam
Justyne Li, Tan-Ki Wong, Hongkong
Jason Mabana, Belgia
Evgenie Melentyev, Rosja
Qian Min, Chiny
Arnau Pérez, Hiszpania
Norge Cedeno Raffo, Kuba
Alessia Ruffolo, Kanada/Włochy
Iron Skulls Co., Hiszpania
Zoé de Sousa, Francja
Roberto Tedesco, Włochy
Lucas Valente, Brazylia
Samuel Young-Wright, Australia
Liu Yang, Chiny
Jury 2020 – nagrody główne choreography34:
Jacopo Godani – dyrektor i choreograf Dresden Frankfurt Dance Compagnie
Marco Goecke – dyrektor Ballet Staatstheater Hannover
Anna Konjetzky – choreografka i artystka
Toula Limnaios – choreografka, tłumaczka, dyrektor artystyczna cie. toula limnaios
Honji Wang – dyrektor artystyczny WR – Wang Ramirez
Richard Wherlock – dyrektor Ballett Basel
Gregor Zöllig – dyrektor artystyczny i choreograf Staatstheater Braunschweig
Jury – Production Awards 2020:
Kevin Haigen – dyrektor artystyczny Bundesjugendballet
Guido Markowitz – dyrektor artystyczny Ballett Theater Pforzheim
Garry Stewart – dyrektor artystyczny Australian Dance Theatre
Stephan Thoss – dyrektor artystyczny i choreograf Nationaltheater Mannheim
Martin Stiefermann – dyrektor artystyczny Residence Program Schloss Bröllinn e.V.
Ed Wubbe – dyrektor artystyczny Scapino Ballett w Rotterdamie
Jury – Nagrody Krytyków:
Andreas Berger, Braunschweiger Zeitung
Kerstin Hergt, HAZ
Henning Queren, Neue Presse Hannover
Falk Schreiber, dziennikarz niezależny
Dr. Lilo Weber, Neue Zürcher Zeitung
Nagrody główne: 1. miejsce: 6.000 euro / 2. nagroda: 3.000 euro / 3. nagroda: 2.000 euro / Nagroda Publiczności: 1.000 euro / Nagroda Krytyków: 1.500 euro.