Wersja do druku

Udostępnij

Zakończył się XXX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny w Hanowerze, w którym jedną z dwudziestu prezentacji był Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego i wykonaniu Dominika Więcka. Spektakl został uhonorowany II nagrodą przyznaną przez jury w 12-osobowym składzie. Ponadto choreograf nagrodzony został zaproszeniem do stworzenia w przyszłym sezonie nowej produkcji dla Scapino Ballet, jednego z najbardziej znanych i najdłużej istniejących teatrów tańca w Holandii, mających siedzibę w Rotterdamie.

 

Pełna lista laureatów nagród znajduje się pod na stronie konkursu: http://ballettgesellschaft.squarespace.com/

 

Strona Scapino Ballet: https://www.scapinoballet.nl/

 

Więcej o twórcach Dominique na: www.maciejkuzminski.com

 

 ***

 

Dominique zostało już wcześniej uhonorowane m.in. obydwoma Nagrodami Publiczności na XX Solo-Tanz-Theater Festival w Stuttgarcie w 2016, I  Nagrodą w Konkursie Choreograficznym w ramach Warszawskiej Platformy Tańca 2015, a także II Nagrodą oraz Nagrodą Publiczności w międzynarodowym konkursie „Solo Dance Contest” w 2015 roku.

 

O spektaklu:

Znaczenie słowa feminizm powinno zostać wzbogacone w taki sposób, by obejmowało ono mężczyzn.

 

„Dominique” to spektakl spójny i przemyślany, który konsekwentnie – często z dużym poczuciem humoru – analizuje pojęcia męskości i żeńskości, ich płynności i umowność.

Mirosław Baran

 

„Dominique” to mocna wypowiedź polityczno-społeczna spójna na wszystkich poziomach – od kompozycji ruchowej przez zastosowane pozostałe środki wyrazu scenicznego po wybór obsady – przekazana w sposób wielopiętrowy, a dzięki temu czytelny nie tylko dla profesjonalnej publiczności.

Hanna Raszewska

 

Choreografia: Maciej Kuźmiński

Taniec: Dominik Więcek

Cytaty – słowo: Oprah Winfrey, Emma Watson, Hillary Clinton, Michelle Obama, Patricia Arquette

Cytaty – ruch: Anne Teresa De Keersmaeker, Yvonne Rainer, Martha Graham, Lea Anderson, Isadora Duncan

Muzyka: Parov Stelar, All Night

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close