Praca Ruch Oporu / Pух Oпору w choreografii Macieja Kuźmińskiego i wykonaniu Darii Koval została wybrana do czterech znanych konkursów tanecznych. Pierwsza prezentacja w ramach 37. Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego nastąpi 16 czerwca 2023 roku (piątek) o godz. 19.00 w Theater am Aegi w Hanowerze (Niemcy).

Wersja do druku

Udostępnij

Myślałam, że już nigdy nie będę tańczyć, ponieważ wydawało mi się, że taniec nie jest już niczym ważnym. – wyznaje Daria Koval podczas dokumentalnego solo Ruch Oporu.

To już trzecia nominacja dla Macieja Kuźmińskiego jako choreografa do tego prestiżowego konkursu. Wcześniej w Hanowerze zdobywał nagrody za prace Dominique w 2016 roku oraz I fought Piranhas w 2018 roku.

Praca Ruch Oporu / Pух Oпору zostanie wystawiona również na festiwalach, takich jak: MASDANZA The International Contemporary Dance Festival of the Canary Islands, Solo Dance Contest i El Certamen Internacional de Coreografía Burgos & Nueva York (Burgos & New York International Choreography Competition).

***

O spektaklu:

Ruch Oporu / Pух Oпору to 10-minutowe solo stworzone przez Macieja Kuźmińskiego wspólnie z ukraińską tancerką Darią Koval.

Ta dokumentalna praca, oparta na wywiadach z Darią Koval i wspólnych poszukiwaniach ruchu, powstała w niecałe dwa tygodnie. Rozpoczęte jako szczere odsłonięcie osobistej historii tancerki solo, przeradza się w rytuał, w którym tancerka, półnaga, ale ubrana w haftowaną spódnicę i tradycyjny naszyjnik, ucieleśnia moc kryjącą się za wrażliwością i siłę rozpoznania swoich korzeni.

Realizatorzy:

Taniec, oryginalna kreacja, wypowiedzi: Daria Koval
Choreografia, oświetlenie, opracowanie dźwiękowe: Maciej Kuźmiński
Wideo, fotografia, grafika: Aleksander Joachimiak
Producenci: Maciej Kuźmiński Company, MDK Ratusz Zduńska Wola

Więcej informacji: link 1, link 2, link 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close