Wersja do druku

Udostępnij

Henryk Konwiński został laureatem XI Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepsza choreografia 2017”.

Henryk Konwiński zaliczany jest do grona najbardziej znanych i cenionych tancerzy, choreografów i reżyserów. Na swoim koncie artystycznym ma ponad sześćdziesięcioletnią obecność na scenach teatralnych. Bez wątpienia jest krajowym rekordzistą pod względem liczby przygotowanych opracowań choreograficznych i wyreżyserowanych przestawień operowych i operetkowych oraz w teatrach dramatycznych. Jego bogaty dorobek choreograficzny obejmuje niemal wszystkie pozycje baletu klasycznego oraz wiele opracowań do muzyki współczesnej, realizowanych na wszystkich krajowych scenach muzycznych.

 

Kapituła Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury doceniła Konwińskiego za Siwą mgłęKrzesanego do muzyki Wojciech Kilara, które od 2016 roku są prezentowane w Teatrze Wielkim w Łodzi w zestawieniu ze Świętem wiosny Marthy Graham i Igora Strawińskiego.

Śmiałe i udane wprowadzenie do repertuaru polskiego baletu choreografii Marthy Graham w połączeniu z choreografią Henryka Konwińskiego w spektaklu Święto wiosny/ Krzesany Igora Strawińskiego/Wojciecha Kilara nagrodzono Nadzwyczajną Złotą Maską w sezonie artystycznym 2015/2016.

 

Najbliższe prezentacje spektaklu Święto wiosny/ Krzesany w Teatrze Wielkim w Łodzi:

3 listopada 2017, godz. 18.30/ spektakl w ramach obchodów Roku Awangardy

17 listopada 2017, godz. 18.30

 

Więcej o spektaklu na: www.operalodz.com

Przeczytaj również tekst Anny Banach

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close