Wersja do druku

Udostępnij

DANCE HIGHWAYS to europejski projekt, który łączy sześciu partnerów działających na polu tańca współczesnego: L’espace ASDC i Zappulla DMN Company w Palermo, Fundację Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ i kolektyw Hoteloko movement makers w Warszawie, THEATER DER KLÄNGE w Düsseldorfie, Dansearena nord w Tromsø, La Fundicion w Bilbao oraz La Galerie Chorėgraphique w Carcassonne.

  

Ten międzynarodowy projekt, wspierany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +, będzie realizowany przez dwa kolejne lata w postaci europejskiego kalendarza spotkań, w celu wymiany dobrych praktyk między profesjonalistami i profesjonalistkami w dziedzinie tańca współczesnego i sztuk pokrewnych. Jednym z ważniejszych zadań będzie także podwyższanie kompetencji artystów i artystek tańca poprzez regularne warsztaty taneczne.

 

Ideą projektu jest wspieranie i poprawa jakości oraz dostępności sztuki i kultury poprzez konsolidację relacji między profesjonalistami według klucza: Art-Education-Health and Integration. To projekt edukacji kulturalnej dla artystów i artystek oraz menadżerów i menadżerek tańca współczesnego, którego celem jest wzmocnienie synergii między partnerami w kontekście artystycznym, kulturowym i społecznym.

 

Od lutego 2021 do września 2022 zostanie zorganizowanych pięć dwudniowych międzynarodowych spotkań oraz pięć pięciodniowych warsztatów, które zgromadzą odpowiednio 12 międzynarodowych ekspertów i ekspertek w dziedzinie tańca i dokonają innowacyjnych doświadczeń artystycznych z udziałem 18 profesjonalnych tancerzy i tancerek z konsorcjum DANCE HIGHWAYS, podczas 25 dni warsztatów. Ponadto sześciu partnerów stworzy międzynarodowe festiwale, a także różne programy i wydarzenia upowszechniające sztukę tańca współczesnego, co stworzy okazję do podzielenia się owocami tego procesu z szeroką publicznością.

 

Dla sześciu partnerów DANCE HIGHWAYS celem jest znalezienie odpowiedzi na pytania o przyszłość sztuki tańca w kontekście kryzysu wywołanego przez pandemię zarówno dla sektora choreograficznego, jak i dla wrażliwych grup społeczności, poprzez szereg narzędzi, jakie dają praktyki tańca współczesnego.

 

Gospodarzem pierwszego spotkania, które odbędzie się w Carcassonne w dniach 24 i 25 lutego 2021 roku, będzie La Galerie Chorégraphique, wiodący partner DANCE HIGHWAYS. Polskę będą reprezentowały Agata Życzkowska, reżyserka, aktorka, menadżerka i kuratorka tańca oraz Adriana Liwara, menadżerka i koordynatorka realizująca projekty taneczne.

 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

 

Działania:

Międzynarodowe spotkanie: 24–25 lutego 2021, Carcassonne, Francja

Warsztat: 10–16 maja 2021, Palermo, Włochy

Warsztat: 6–10 września 2021, Carcassonne, Francja

Warsztat: 11–17 grudnia 2021, Warszawa, Polska

Międzynarodowe spotkanie: grudzień 2021, Warszawa, Polska

Warsztat: kwiecień 2022, Tromsø, Norwegia

Międzynarodowe spotkanie: czerwiec 2022, Bilbao, Hiszpania

Warsztat: sierpień 2022, Düsseldorf, Niemcy

Międzynarodowe spotkanie: sierpień 2022, Düsseldorf, Niemcy

Międzynarodowe spotkanie: wrzesień 2022, Carcassonne, Francja

 

Erasmus + logo (miniaturka) 

 

Dance Highways logo (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close