Wersja do druku

Udostępnij

Serdecznie gratulujemy kolektywowi HOTELOKO movement makers zdobycia I nagrody – Dużej Konsekwencji Teatralnej – na IV Sopockich Konsekwencjach Teatralnych za spektakl Axiom of Choice w wykonaniu Agaty Życzkowskiej i Mirka Woźniaka.

Spektakl ten był jedną z siedmiu prezentacji konkursowych festiwalu w Sopocie. Na przegląd zaproszono najciekawsze spektakle małoobsadowe z całej Polski, które zaprezentowano publiczności w formie online. Ich wspólnym mianownikiem jest minimalna scenografia i maksymalnie trójka artystów i artystek na scenie. Tematyka, rodzaj i forma są dowolne – w poprzednich edycjach prezentowane były spektakle dramatyczne, teatru tańca, lalkowe czy muzyczne. Trzyosobowe jury w składzie: Małgorzata Fijas, Joanna Gralińska i Arkadiusz Drewa wyłoniło trzy najciekawsze spektakle, przyznając im Dużą, Średnią i Małą Konsekwencję Teatralną. I nagrodę – Dużą Konsekwencję Teatralną – w wysokości 5 tys. złotych przyznali spektaklowi Axiom of Choice zespołu HOTELOKO movement makers. Spektakl został doceniony za zwrócenie uwagi na umykające naszej świadomości zmysłowe oddziaływania na komunikację międzyludzką. Pozostałe nagrody otrzymały spektakle Angekok. Opowieść arktyczna Bartosza Sochy (II nagroda w wysokości 3 tys. złotych) oraz Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciecha Tremiszewskiego (III nagroda w wysokości 2 tys. złotych).

W spektaklu Axiom of Choice ta matematyczna teoria zostaje przetworzona przez pryzmat tożsamości artystów w aspekcie społecznym i choreograficznym. Selektory, które wybierają, to łączące ich wątki wspólne takie jak pokolenie, stosunek do ekologii, liczby, feromony, grupa krwi, bycie odmieńcem czy zapach mandarynek z dzieciństwa. Aksjomat wyboru w sytuacji kryzysu klimatycznego i apokaliptycznych czasów jest teorią optymistyczną. Jej optymizm ma jednak szansę wybrzmieć jedynie w momencie spotkania.

Kolektyw HOTELOKO movement makers wyłonił się z powstałego w 2011 roku Teatru HOTELOKO, którego założycielką jest aktorka, reżyserka i producentka Agata Życzkowska. Obecnie artystka porusza się w obszarze nowej choreografii i eksperymentu tanecznego. Pracuje głównie z tancerzem i choreografem Mirkiem Woźniakiem oraz współpracuje m.in. z Magdaleną Przybysz i Wojciechem Grudzińskim. Główne tematy, jakie podejmuje to wspólnota, wolność, miasto, tolerancja, ekologia, równouprawnienie, edukacja. HOTELOKO movement makers otrzymał nagrodę „Coup de Coeur” za oryginalność spektaklu Absolutely Fabulous Dancers na Festiwalu Quartiers Danses w Montrealu (2019). Kolektyw działa głównie w Warszawie, tworzy projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne, a także współpracuje z zagranicznymi partnerami, m.in. obecnie realizując projekt Dance Higways w ramach programu Erasmus+ (Francja, Niemcy, Norwegia, Hiszpani i Włochy).

Koncepcja: Agata Życzkowska

Choreografia, reżyseria, dramaturgia, wykonanie: Mirek Woźniak, Agata Życzkowska

Wideo: Wojtek Kaniewski, Agata Życzkowska

Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Koprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa

Premiera: 5 grudnia 2019 r.

Prezentacja spektaklu w ramach IV Sopockich Konsekwencji Teatralnych

Organizator: Teatr BOTO

Partner: Victus Apartamenty

Patroni medialni: Trojmiasto.pl, e-teatr.pl, Teatr dla Was, teatralny.pl

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sopotu

więcej informacji:

http://boto.art.pl/index.php/sopockie-konsekwencje-teatralne/

http://fundacjarozwojuteatru.pl/pl/hoteloko/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close