Wersja do druku

Udostępnij

Już w najbliższy piątek we Wrocławiu rozpocznie się interaktywny festiwal ruchu – Rusza Festiwal. Między 26 a 30 września w stolicy Dolnego Śląska odbędą się warsztaty z czołowymi przedstawicielami polskiej i światowej sceny tanecznej i performatywnej. Oprócz nich w programie przewidziano pokazy spektakli, filmów, wykłady oraz imprezy taneczne. Rusza Festiwal to nowość we wrocławskiej ofercie kulturalnej.Wydarzenie, znane wcześniej wrocławianom jako „Cyrkulacje. Zjednoczone Stany Tańca”, w tym roku zmienia nie tylko nazwę, ale i formułę. Jednym z elementów będą teoretyczne i praktyczne zajęcia służące rozwijaniu i nabywaniu umiejętności w sferze ruchu, tańcu współczesnym i performansie tanecznym. Poza nimi w programie festiwalu znajdą się także otwarte dla publiczności wieczorne wydarzenia towarzyszące. Będą to m.in. spektakle, instalacje, imprezy taneczne, pokazy filmów oraz wykłady.

 

Festiwal będzie wyjątkową okazją, by podszkolić się pod okiem takich przedstawicieli świata tańca, performansu i teatru, jak Leszek Bzdyl z Dada von Bzdülöw, Irad Mazliah znany wrocławskiej publiczności z tegorocznej edycji PPA czy Tim Velraeds – jeden z najlepszych lalkarzy świata. Trzon festiwalu stanowić będą jego uczestnicy. Skupieni na własnej pracy z ciałem, podejmą jednocześnie próbę pracy w grupach, czego efektem będą etiudy. W tym celu utworzonych zostało 5 ścieżek projektowych (tzw. BOXÓW):

 

  • BOX I: VOICE TALE (zajęcia z aktorką Teatru ZAR – Ditte Berkeley, podczas których uczestnicy odkryją granice własnego głosu i jego siły poprzez odbicie ich i połączenie się z innymi głosami)
  • BOX II: ŚCIEŻKA PRZYJEMNOŚCI Z TEATREM DADA (zajęcia z aktorami teatru Dada von Bzdülöw opierające się na technice tańca, improwizacji, kompozycji i performansie)
  • BOX III: CHOREOGRAFIA I INSTYNKT (zajęcia z choreografii i improwizacji z Marysią Stokłosą)
  • BOX IV: OTWARTE LEKCJE (różnorodne zajęcia z pedagogami, m.in. warsztaty z tańca GaGa, tańca współczesnego czy wyjątkowej techniki tańca Vogue)
  • BOX V: ŚWIATŁO/FILM/MONTAŻ (podstawy technik oświetlenia, filmu i montażu)

 

Organizatorzy zapowiedzieli, że dla chętnych, by spróbować swoich sił w warsztatach, miejsc nie zabraknie. Można więc zapisywać się na zajęcia aż do rozpoczęcia festiwalu. Zapisy odbywają się drogą mailową: info@ruszafestiwal.pl

 

Festiwal uzupełniają wydarzenia towarzyszące, wśród których warto wymienić pokaz spektaklu Bardzo zła sukienka (26 września godz. 20.00), pokaz filmu Trashhh! (28 września godz. 20.30), a także dwa performanse: Czy filozof może mówić o tańcu? Juliusza Grzybowskiego i Witolda Jurewicza oraz Solo o końcu choreografii i innych zbrodniach Marty Ziółek (oba 29 września, kolejno o 20.30 i 21.15).

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach towarzyszących


 

Więcej informacji oraz harmonogram festiwalu na: www.ruszafestiwal.pl oraz www.facebook.com/ruszafestiwal.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close